Paris Saint-Germain thuhet se po përpiqet të sjellë Stephan El Shaarawy nga Shanghai Shenhua i Superligës së Kinës në Ligue 1.

Reprezentuesi italian mbush 28 vjeç muajin e ardhshëm dhe ka qenë në Kinë për pak më shumë se një vit, që nga transferimi i tij prej 16 milionë eurosh nga Roma.

Sipas mediumit francez Telefoot, El Shaarawy shihet si një alternativë me kosto të ulët ndaj synimeve të tjera të PSG-së.

Top 30 talentët më të vlefshëm në histori të futbollit nën moshën 18-vjeçare Top 30 talentët më të vlefshëm në histori të futbollit nën moshën 18-vjeçare

Sulmuesi i gjithanshëm doli përmes akademisë së të rinjve të Genoas dhe u transferua në Milan për 20 milionë euro në vitin 2011.

El Shaarawy gjatë një dueli me lojtarët e Juventusit (Foto: Getty Images/Guliver)

Ai vazhdoi magjitë në Francë me Monacon, më pas Romën, duke mos e shfrytëzuar kurrë potencialin e plotës.

Megjithatë, ‘Faraoni i Vogël’ shënoi katër gola në 25 ndeshje në ekipin e parë të kombëtares së Italisë. /Telegrafi/