PSG fiton ndeshjen e parë sezonale në Ligue 1, Neymar ishte në tribuna (Foto/Video)

Paris Saint Germaini ka fituar ndeshjen e parë në Ligue 1 për sezonin 2017/18.

Klubi nga Parisi fitoi ndaj Amiens me rezultat 2-0.

Goli i parë në takim erdhi nga Edison Cavani në minutën e 42-të pas asistimit nga Dani Alves dhe me rezultatin 1-0 përfundoi pjesa e parë.

Ndërsa Javier Pastore shënoi në minutën e 80-të pas asistimit nga Cavani.

Neymar e shikoi takimin nga tribunat pasi Federata spanjolle e Futbollit ende nuk e ka certifikua kalimin e tij nga Barcelona te PSG.

Vlen të theksohet se edhe Monacoi e fitoi dje (e premte) takimin e parë duke mposhtur Toulouse me rezultat 3-2. /Telegrafi/

Grushte të fuqishme dhe hedhje në tokë, turko-gjermani Cinkara e fiton luftën ndaj boksierit kosovar Armend Xhoxhaj

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon ‘arsyen e vetme’ që çoi tek përplasja e Salahut me Kloppin

Salah dhe Klopp përfshihen në një përplasje të furishme verbale – egjiptiani duhej të qetësohej nga Nunez

Klubi i ka 2,2 milionë euro borxh, ylli i Kosovës tregon si e ndërpreu kontratën falë FIFA-s

Pamje të reja nga përplasja e Salahut me Kloppin tregojnë saktësisht se çfarë ka ndodhur

Tuchel e ka analizuar Real Madridin në detaje – por zbulon një shqetësim të madh para ndeshjes