Bayern Munich ka shënuar fitore 4-1 në udhëtim te Hertha Berlini në kuadër të javës së 20-të në Bundesliga.

Reklama

Por, ishte një moment mjaft i diskutueshëm gjatë duelit, pasi gjyqtari ndoshta nuk e ka kapur momentin te goli i tretë – madje as VAR.

Në një goditje të lirë të ekzekutuar prej Joshua Kimmich, Thomas Muller përfitoi dhe shënoi për 3-0.

Bayerni nëpërkëmb Herthan për një tjetër fitore në Bundesliga Bayerni nëpërkëmb Herthan për një tjetër fitore në Bundesliga

Por, kamerat jo zyrtare kanë kapur momentin se si lojtarët e Bavarezëve ishin në pozitë jashtë lojë, madje edhe Muller që realizoi golin.

Ky gol u numërua dhe VAR-i nuk sinjalizoi se ishte në pozitë jashtë loje.

Shikoni videon KËTU.  /Telegrafi/