LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria jep detaje lidhur me rastin e mbrëmshëm në Mitrovicë, ku humbi jetën një 27 vjeçar (Video)

Prokuroria jep detaje lidhur me rastin e mbrëmshëm në Mitrovicë, ku humbi jetën një 27 vjeçar (Video)

Dy persona, punëdhënësi dhe punëkryerësi janë ndaluar në stacionin policor të hënën në Mitrovicë, rreth rastit së shembjes së një pjese të objektit të hotel “Adriatiku” ku humbi jetën i riu 27 vjeçar  Visar Behrami.

Reklama

Kështu tha në një prononcim për Telegrafin prokurorja e rastit, Fetije Bajrami e cila theksoi se po ashtu në pyetje janë marr tre persona, të cilët cilësohen si dëshmitar të këtij rasti.

Nxirret trupi i pajetë i të riut nga gërmadhat e Hotelit "Adriatiku" (Video)
Lexo po ashtu Nxirret trupi i pajetë i të riut nga gërmadhat e Hotelit "Adriatiku" (Video)

“Mbrëmë janë ndaluar dy persona punëdhënësi dhe punëkryerësi, tre dëshmitar janë proceduar mbrëmë. Viktima është nxjerr pa shenja jete. Me urdhër të prokurorit është dërguar viktima për obduksion”, ka thënë Bajrami.

Ndërkaq edhe zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti për Telegrafin konfirmoi se personi i nxjerr nga shembja e këtij objekti është i riu 27 vjeçar me inicialet V.B.

“Pas disa orë kërkimi është gjete trupi i pajetë i viktimës V.B, 27 vjeçar, me urdhër të prokurorit trupi i pajetë dërgohet për obduksion”, ka thënë Zahiti.

Ndryshe, një pjesë e ish-hotel “Adriatik”, është rrënuar të hënën rreth orës 16:00, duke e zënë kështu një person në brendësin e saj, ndërsa tre të tjerë kanë arritur të ikin.

Ky është i riu që humbi jetën nga shembja e Hotelit "Adriatiku" (Foto)
Lexo po ashtu Ky është i riu që humbi jetën nga shembja e Hotelit "Adriatiku" (Foto)

Nga ora 17:00 e deri pak pas mesnatës kanë zgjatur kërkimet e ekipeve të shpëtimit, Policisë së Kosovës, zjarrfikësve dhe FSK-së për gjetjen e trupit të të riut nga Mitrovica.

I riu 27 vjeçar, Visar Behrami ishte duke punuar në objektin e ish hotelit bashkë me tre punëtorë të tjerë, kur një pjesë e këtij objekti u shemb në orët e pasdites së të hënës. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Këshilltari i Kurtit i reagon Escobarit: Një popull nuk i nënshtrohet një emisari

Politikë
Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Tri kërkesat e ndërkombëtarëve për veriun, analistët: Të zbatohen pa vonesa, në të kundërtën mund të ketë sanksione

Donjeta Zeqiraj
Situata në veri, mesazhet e Macronit dhe Scholzit, bashkëpunimi Kosovë-Francë, gjithçka nga intervista me ambasadorin Guerot

Situata në veri, mesazhet e Macronit dhe Scholzit, bashkëpunimi Kosovë-Francë, gjithçka nga intervista me ambasadorin Guerot

Lajme
Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Përplasje e ashpër me fyerje ndërmjet Bahtirit dhe Matoshit

Lajme
Sot përfundon afati i BE-së dhe ShBA-së për zgjidhjen e situatës në veri

Sot përfundon afati i BE-së dhe ShBA-së për zgjidhjen e situatës në veri

Lajme
Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion

Krasniqi për takimin me Escobarin: Do të jetë ditë ogurzezë për Kosovën nëse SHBA përdor zyrtarisht fjalën “sanksion"

Politikë
Kalo në kategori