LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria e Posaçme SPAK dërgon letër në Kuvend për Sali Berishën

Prokuroria e Posaçme SPAK dërgon letër në Kuvend për Sali Berishën

Është zbardhur kërkesa që Prokuroria e Posaçme SPAK ka dërguar në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë komunikimin për deputetin e Partisë demokratike.

Në kërkesën e dërguar në Kuvend SPAK kërkon të informojë këtë institucion, për marrjen në pyetje të Sali Berishës në cilësinë e personit nën hetim.


Burime për gazetarin e Eruonews Albania, Ardit Hoxha bëjnë me dije se letra është e njëjta që Berishës i është dërguar në seli disa ditë më parë, por që nuk është pranuar nga Sekretari i Përgjithshëm, Flamur Noka.

Në deftesën për komunikim, ish-kryeministri cilësohët si shtetasi dhe jo si deputeti, ndaj edhe kjo shkresë nuk është pranuar nga kreu i “Rithemelimit”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vrasja e Liridonës, gazetarja Lala: Familjarët e saj më thanë se Naimi kishte probleme financiare dhe bënte jetë të shfrenuar

Vrasja e Liridonës, gazetarja Lala: Familjarët e saj më thanë se Naimi kishte probleme financiare dhe bënte jetë të shfrenuar

Lajme
Pamjet e para pas aksidentit në Itali ku humbën jetën dy të rinj shqiptarë – vetura e tyre përfundoi në lumë

Pamjet e para pas aksidentit në Itali ku humbën jetën dy të rinj shqiptarë – vetura e tyre përfundoi në lumë

Kronika e Zezë
“Kishte tentativa të tjera të Naimit për ta vrarë Liridonën”, gazetarja Lala: Pse nuk i besoj babait të Naimit

“Kishte tentativa të tjera të Naimit për ta vrarë Liridonën”, gazetarja Lala: Pse nuk i besoj babait të Naimit

Lajme
Njësiti Special Intervenues sot në protestë, bashkë me ta edhe Sindikata e Policisë së Kosovës

Njësiti Special Intervenues sot në protestë, bashkë me ta edhe Sindikata e Policisë së Kosovës

Lajme
Arrestohet në Kosovë Gëzim Çela, “baroni i drogës” së Shqipërisë

Arrestohet në Kosovë Gëzim Çela, “baroni i drogës” së Shqipërisë

Kronika e Zezë
Ambasadori i Suedisë: Po punojmë ngushtë me Kosovën në hetimin e rastit të vrasjes së Liridonës

Ambasadori i Suedisë: Po punojmë ngushtë me Kosovën në hetimin e rastit të vrasjes së Liridonës

Lajme
Kalo në kategori