LAJMI I FUNDIT:

Prishtina do vetëm fitore ndaj Malishevës, formacionet zyrtare

Prishtina do vetëm fitore ndaj Malishevës, formacionet zyrtare

Prishtina dhe Malisheva kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e vlefshme për javën e 21-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Kryeqytetasit janë nikoqir të malishevasve në takimin që pritet të zhvillohet në stadiumin “Sami Kelmendi” në Lipjan me fillim nga ora 21:00.


Ekipi i Emmanuel Egbo vjen nga një seri pozitive në pranverë me dy fitore dhe një barazim, kështu që synon fitoren e radhës për të rimarr pozitën e katërt.

Në anën tjetër, ekipi i Qëndrim Kidës vjen nga një fitore e ndeshjes së fundit dhe dëshiron të vazhdojë me rezultate pozitive për të lënë Prishtinën poshtë vetes në renditje.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Prishtina: Kolaj; Bytyqi, Limani, Useini, Muja; Islami, Gashi; Pefqeli, Nimani, Hyseni; Kryeziu;

Malisheva: Gashi; Pira, Kryeziu, Xhaka, Veliu; Vitija, Brruti, Ferati; Mustafa, Aliu, Hazrollaj;  

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori