LAJMI I FUNDIT:

Prishtina do të ankohet në CAS, duan licencimin dhe daljen në garat evropiane

Prishtina do të ankohet në CAS, duan licencimin dhe daljen në garat evropiane

FC Prishtina ka paralajmëruar që disa ditë se do të ankohet në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) në Kosovë.

Reklama

Por, klubi kryeqytetas ende nuk ka dorëzuar asnjë ankesë në CAS, në lidhje me moslicencimin nga FFK-ja.

Drejtori i Prishtinës, Artan Osmani, ka thënë për RTV Dukagjinin se më së largu deri të enjten, do ta dorëzojnë ankesën e kompletuar.

“Jemi në fund të kompletimit të dokumentacionit dhe më së largu, sot ose të enjten, do ta dorëzojmë ankesën. Ne besojmë që kemi të drejt. Prishtina nuk është dorëzuar dhe do ta ushtrojë të drejtën e saj”, tha Osmani.

Ekipi kryeqytetas e fitoi Kupën e Kosovës, duke e mposhtur në finale Gjilanin 2:0.

Por, në bazë të vendimit të Komisionit për Licencimin e Klubeve për Garat Evropiane dhe vendimit të Komisionit të Shkallës së Dytë, Prishtina nuk i plotëson kriteret për ndeshjet ndërkombëtare.

Vendin e Prishtinës në Evropë do ta zë Dukagjini që ka përfunduar në vendin e katërt në Superligë.

Në trend Sport

Më shumë
Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

Trajneri sensacional i klubit të Ligës Premier shfaqet si pretendentë për të pasuar Ancelottin te Real Madridi

La Liga
Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Napoli tallet me Osimhen duke i publikuar një video – sulmuesi fshin të gjitha fotot nga rrjetet sociale dhe mendon veprime ligjore kundër klubit

Serie A
Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ish-lojtari i njohur holandez u gjet i droguar dhe alkoolizuar në hotel, dërgohet për rehabilitim

Ndërkombëtare
Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Nga fitimi i Kupës së Botës te shitja e pishinave: Jeta e re e një prej sulmuesve më efektivë në Evropë në vitet e 90-ta

Ndërkombëtare
Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Arteta pyetet për diferencën e pikëve me Man Cityn, përgjigja e tij është e shkëlqyer

Premier League
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Kalo në kategori