Prishtina 01 fiton me shumë spektakël ndeshjen e parë ndaj Liqenit

FC Prishtina 01 ka shënuar fitore ndaj FC Liqenit pas penalltive në ndeshjen e parë finale të “Play-Off”-it në Superligën e Kosovës në futsall.

Pas një super ndeshje ku koha e rregullt u mbyll 5-5, ndërsa në vazhdime të dy skuadrat nga dy herë për rezultatin përfundimtar 7-7.

Liqeni e nisi më mirë takimin duke shënuar tre gola të shpejtë me anë të Shqipron Ibrahimi, Sebastian Camilo dhe Julian Nagles.

Megjithatë, Prishtina 01 arriti të kthehet me anë të Shefki Kamerit për 1-3 dhe dy golat e Malush Qerimit për të barazuar në 3-3.

Pjesa e dytë nisi përsëri më mirë për mysafirët që shënuan me anë të Ibrahimit për 3-4, por kryeqytetasit barazuan me Ari Kaqanollin për 4-4 dhe Halim Selmanaj kaloi për herë të parë vendasit në epërsi 5-4.

Deri në fund u shënua edhe një gol me anë të Camilos për 5-5 dhe loja shkoi në vazhdime.

Në vazhdimin e parë prej pesë minutave shënuan Selmanaj për 6-5, Dardan Topilla barazoi për 6-6, ndërsa në pesë minutëshin e dytë golin gjeten Yll Mazreku për 7-6 dhe Nalges për 7-7 duke çuar ndeshjen në penallti.

Pas penalltive FC Prishtina ishte më e mirë, për të fituar ndeshjen e parë.

Ndeshja e dytë zhvillohet me 6 qershor në Drenas. /Telegrafi/

Pamje të tmerrshme, boksieri humb jetën pas goditjeve të marra në ring

Fabrizio Romano poston foton me Kylian Mbappen:

Fabrizio Romano poston foton me Kylian Mbappen: "Ja ku po shkojmë"

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit  – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Pamjet tregojnë ‘Old Trafford’ drejt shkatërrimit – Ronaldo kishte të drejtë kur foli për kushtet e klubit

Largim definitiv - Barcelona ia cakton çmimin Araujos

Italia me gjashtë skuadra në Ligën e Kampionëve, ka një mundësi si mund të ndodhë kjo

Wayne Rooney zbulon skandalin e lojtarëve të Man United - nëse vërtetohet do ketë pasoja