Prishtina është nikoqire e Drenicës në kuadër të xhiros së 17-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll.

Reklama

Kryeqytetasit kanë tre ndeshje pa fitore ku kanë barazuar në dy prej tyre dhe kanë pësuar humbje së fundmi ndaj Malishevës.

Në anën tjetër Drenica ka katër sfida pa fituar dhe ka mbetur në vendin e parafundit në tabelë.

Si vendasit ashtu edhe mysafirët kanë qëllim që të rikthehen te fitoret.

Formacionet zyrtare:

Prishtina: Nika, Belica, Mici, Bytyqi, Useini, Gashi, Shabani, Prapashtica, Kryeziu, Krasniqi, Shefiti

Drenica: Gjokaj, Lushtaku, Veliqi, Hoti, Bejta, Agyare, Dervishaj, Ahmeti, Gavazaj, Zeka, Koxy.

/Telegrafi/