LAJMI I FUNDIT:

Prindërit e Rita Orës mirëpriten në Ambasadën e Kosovës në Londër për 15 vjetorin e Pavarësisë

Prindërit e Rita Orës mirëpriten në Ambasadën e Kosovës në Londër për 15 vjetorin e Pavarësisë
Foto: Vera Ora/Instagram

Sot (e premte), Kosova kremton 15 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

Ishte 17 shkurti i vitit 2008 kur ajo shpalli sovranitetin e saj dhe bashkësia ndërkombëtare u njoh me shtetin më të ri në botë.

Për nder të 15 vjetorit të Pavarësisë, janë organizuar manifestime të shumta për të shënuar jubileun e Pavarësisë.

Ambasada e Kosovës në Mbretërinë e Bashkuar ka organizuar një ndejë me rastin e ditës së Pavarësisë së Kosovës, ku të ftuar kanë qenë figura të shumta publike, kryesisht të njohur në Londër.

Foto: Vera Ora/Instagram

Pjesë e eventit kanë qenë edhe prindërit e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, Vera dhe Besnik Sahatçiu Ora.

Lajmin e ka bërë të ditur mamaja e këngëtares, Vera, e cila ka publikuar një fotografi të çiftit në rrjetin social Instagram.

Foto: Vera Ora/Instagram

“Faleminderit për pritjen e mrekullueshme Ambasadorit Kosovar për 15 vjetorin të Pavarësisë së Kosovës dhe jam këtu për të festuar”, shkroi Sahatçiu Ora në Instagram.

Rita në anën tjetër nuk i kurseu urimet e saj për Ditën e Pavarësisë së Kosovës në rrjetin social Instagram. /Telegrafi/

Foto: Rita Ora/InstaStory

Në trend Magazina

Më shumë
Gazetarja Eva Murati që mori vëmendjen edhe të medieve të huaja, i jep zemër ekipit të Shqipërisë në përballje me Kroacinë

Gazetarja Eva Murati që mori vëmendjen edhe të medieve të huaja, i jep zemër ekipit të Shqipërisë në përballje me Kroacinë

Magazina
Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Influencerja thotë se Ronaldo është personazhi i famshëm më i keq që ka takuar, futbollisti i kishte folur tërë natën vetëm për një çështje

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
Capital T ndan një video nga atmosfera në Hamburg - në sfond dëgjohet kënga e tij

Capital T ndan një video nga atmosfera në Hamburg - në sfond dëgjohet kënga e tij "Albania"

Magazina
Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë

Lumbardh Salihu dhe Kader Kicaj shijojnë pushimet në jug të Shqipërisë

Magazina
Ivana Knoll ka pozuar në stadium para ndeshjes, dërgon puthje nga tribuna

Ivana Knoll ka pozuar në stadium para ndeshjes, dërgon puthje nga tribuna

Magazina
Kalo në kategori