Princi Charles thuhet se është i shqetësuar nga marrëdhënia e tij e tendosur me Princin Harry.

Kohët e fundit, djali i tij më i vogël njoftoi se ishte duke punuar në një libër autobiografik “Intimate and heartfelt memoir”, e cila pritet të dalë në fund të vitit 2022.

“Unë po e shkruaj këtë jo si princin që kam lindur, por si njeriun që jam bërë”, tha Duka i Sussex, 36 vjeç, në një deklaratë. “Kam veshur shumë kapele gjatë viteve, fjalë për fjalë dhe figurativisht, dhe shpresa ime është që në tregimin e historisë sime – uljet dhe ngritjet, gabimet, mësimet e nxjerra – mund të ndihmoj të tregoj se pavarësisht se nga vijmë, ne kemi shumë më tepër të përbashkëta nga sa mendojmë. Unë jam thellësisht mirënjohës për mundësinë për të ndarë atë që kam mësuar gjatë rrjedhës së jetës sime deri më tani dhe jam i emocionuar që njerëzit të lexojnë një përshkrim të dorës së parë të jetës sime që është i saktë dhe plotësisht i vërtetë”.

Princi Charles dhe Harry (Foto: Samir Hussein/Samir Hussein/WireImage/Getty Images)

Bashkëthemeluesi dhe kryeredaktori i True Royalty, Nick Bullen i tha Fox News se, derisa ai nuk ka dëgjuar se çfarë mendon vërtet Princi i Uellsit për librin, patriarku është zemëruar për pretendimet dhe gjërat që ka bërë Harry në muajt e fundit.

“Unë e di nga njerëzit pranë tij se ai është lënduar shumë gjatë muajve të fundit për të gjitha pretendimet”, tha Bullen. “Unë mendoj se është goxha e qartë se kur Clarence House lëshoi raportin e tyre vjetor në verë, ata e bënë shumë të qartë se ata po financonin Harry dhe [gruan e tij] Meghan [Markle] pas largimit të tyre”.

Të gjitha lajmet nga Princi Harry Të gjitha lajmet nga Princi Harry

“Harry pretendoi se pasi ata u larguan, ata u ndërprenë menjëherë financiarisht. Por Clarence House u kthye dhe në thelb tha, ‘Jo, kjo nuk është e vërtetë. Harry po merrte para deri në verë’. Kështu që unë mendoj se në vetvete është goxha treguese për atë se si njerëzit [në pallat] ndihen për atë që po ndodh”.

Meghan, Harry dhe Oprah (Foto: YouTube)

Njoftimi për librin erdhi katër muaj pasi Harry dhe Markle, 40 vjeçe, bënë lajm në mbarë botën gjatë intervistës së tyre me Oprah Winfrey, 67 vjeçe, pranë shtëpisë së çiftit në Montecito, Kaliforni.

Dukesha e Sussex foli për ndjenjën e vetmisë dhe gati vetëvrasjes para se të largoheshin nga Anglia vitin e kaluar dhe Harry pranoi tensionin me të atin për vendimin e tij për t’u tërhequr nga detyrat e jeta mbretërore. /Telegrafi/