BMW M4 CSL i prezantuar së fundi nuk ishte për shumë kohë modeli më i fuqishëm nga departamenti i famshëm M i fuqizuar nga një motor me gjashtë cilindra, sepse departamenti i përmendur për nder të festimit të sivjetmë të ditëlindjes së 50-të (përveç stacionit të parë M3 , M4 CSL dhe M2 i ri) prezantuan gjithashtu një model të shumëpritur 3.0 CSL, i cili u prezantua shtatë vjet më parë me konceptin tërheqës 3.0 CSL Hommage.

Për modelin legjendar të BMW-së, 3.0 CSL (E9), edicioni i garave të të cilit (i mbiquajtur Batmobile) në vitet shtatëdhjetë të shekullit të XX u ndez dhe u dogj në pistat e garave anembanë botës, bazohet në versionin M4 CSL, dhe bavarezët do ta quajnë atë “modeli më ekskluziv M deri tani” do të ofrohet në vetëm 50 kopje.

Reklama
Reklama

Pas trupit të zgjatur tërheqës në ngjyrat dalluese të divizionit M dhe me disa detaje që të kujtojnë 3.0 CSL origjinale të garave (Competition Sport Lightweight) fshihet një motor biturbo me 6 cilindra në linjë tre litra, i cili në këtë edicion zhvillon 560 kuaj/fuqi dhe 550 Nm çift rrotullues maksimal, që është 100 Nm më pak se vlera e çift rrotullues më të lartë në modelin M4 CSL, sepse “gjashtë” në 3.0 CSL kombinohet me një kuti ingranazhi manual me 6 shpejtësi për të cilën (sipas departamenti M) 650 Nm do të ishte shumë.

E gjithë fuqia shkon vetëm në boshtin e pasmë, dhe përveç rimave speciale të përforcuara 20 dhe 21 inç me fiksim qendror të dadove, pajisjet standarde të CSL përfshijnë frenat karbon-qeramike, diferencialin M, pezullimin adaptiv M, sediljet e përparme me karbon, lazer. dritat… Interesante është edhe koka e bardhë e levës së ndërruesit.

Reklama
Reklama

BMW do të prodhojë vetëm 50 kopje të 3.0 CSL brenda tre muajve, dhe jozyrtarisht përmendet se Batmobile për shekullin e XXI do të kushtojë rreth 750 mijë euro. /Telegrafi/