LAJMI I FUNDIT:

Presidenti i Benficas konfirmon se Enzo Fernandez mund të largohet nëse paguhet klauzola e lirimit

Presidenti i Benficas konfirmon se Enzo Fernandez mund të largohet nëse paguhet klauzola e lirimit

Presidenti i Benficas, Rui Costa thënë se klubi do ta lërë të largohet në janar mesfushorin e lidhur me Chelsean, Enzo Fernandez, nëse klauzola e tij e lirimit prej 120 milionë euro plotësohet.

Reklama

Ndërsa thashethemet e transferimeve vazhdojnë të nxehen përpara hapjes së afatit kalimtar të janarit, spekulimet vazhdojnë të rrethojnë Fernandez pas përfundimit të Kupës së Botës me Argjentinën.

Liverpool dhe Manchester United janë lidhur me një lëvizje, por Chelsea duket se po e ndjek më fort mesfushorin, me raportet që dalin se ata janë të gatshëm të ofrojnë 120 milionë euro për ta nënshkruar atë.

Presidenti i Benficas, Rui Costa tani ka folur për mundësinë e një shitjeje në janar.

“Ne nuk duam të heqim dorë nga Enzo Fernandez në janar, por jemi të gatshëm ta kënaqim djalin në rast të një oferte prej 120 milionë eurosh”, ka thënë Costa për DAZN.

Ndryshe, Fernandez u kurorëzua lojtari më i mirë i ri në Kupën e Botës, ndërsa La Albiceleste shkoi deri në fund dhe fitoi turneun. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Para nëntë muajsh fitoi Kupën e Botës, dhe tani po i jep fund karrierës - çfarë po ndodh me Papu Gomez?

Ndërkombëtare
Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Pochettino u dërgon mesazh pronarëve të Chelseat pas disfatës nga Aston Villa

Premier League
Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

Notat e lojtarëve: Atletico Madrid 3-1 Real Madrid, zhgënjen Vazquez

La Liga
Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

Spektakël me katër gola në Metropolitano: Atletico ia shkakton humbjen e parë Real Madridit për këtë sezon

La Liga
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Humbja ndaj Newcastle shënon rekord të zi për Sheffieldin

Premier League
Kalo në kategori