LAJMI I FUNDIT:

Pranimi i amendamenteve kushtetuese nga OBRM-PDUKM është baza për vazhdimin e dialogut

Pranimi i amendamenteve kushtetuese nga OBRM-PDUKM është baza për vazhdimin e dialogut

Anëtarësimi në BE është synim strategjik i shtetit, prioritet kryesor i gjeneratave të qytetarëve të Maqedonisë dhe prej andej është obligim i të gjitha subjekteve politike që ta realizojnë atë synim kombëtar dhe strategjik, thuhet në kumtesën e sotme të LSDM-së.

Reklama

“Pranimi i amendamenteve kushtetuese nga OBRM-PDUKM dhe pjesëmarrja në një Qeveri të gjerë për integrime evropiane krijon një mundësi të re.

Tani, bazuar në rrethanat e reja në skenën politike, dialogu duhet të vazhdojë dhe të shfrytëzohet mundësia për të realizuar një qëllim tjetër strategjik – anëtarësimin në BE.

LSDM, si parti e përgjegjshme, shtet formuese, edhe një herë dëshmoi kapacitetin e saj shtetëror dhe edhe një herë konfirmoi se e ardhmja e qytetarëve dhe interesi i shtetit janë në vend të parë”, thonë nga LSDM./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

REL nxjerr gënjeshtrat e Vuçiqit gjatë fjalimit të tij në OKB

Lajme
Shpërthimi në veri, reagon ambasadori Hovenier: Jam i tronditur, autoritetet të kryejnë hetim të plotë

Shpërthimi në veri, reagon ambasadori Hovenier: Jam i tronditur, autoritetet të kryejnë hetim të plotë

Lajme
Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Kritikat ndaj Kurtit për dialogun me Serbinë, Statovci: Duhet të kërkohet përgjegjësi dhe balancim nga pala serbe

Lajme
Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Stano për shpërthimin në veri: Jemi të shqetësuar që nuk ka de-përshkallëzim të tensioneve

Lajme
McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-punonjësi i zbulimit shqiptar

McGonigal pritet të pranojë fajësinë për akuzat se mori para nga ish-punonjësi i zbulimit shqiptar

Lajme
Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Presidenti zviceran: Kosova t'u garantojë serbëve shkallë adekuate të vetë-menaxhimit

Lajme
Kalo në kategori