LAJMI I FUNDIT:

Portieri i Polonisë thyen këmbën shtatë ditë para Kampionatit Botëror

Portieri i Polonisë thyen këmbën shtatë ditë para Kampionatit Botëror

Portieri i Polonisë, Bartlomiej Dragowski, pësoi një lëndim horror vetëm shtatë ditë para fillimit të Kupës së Botës që mbahet në Katar.

Gardiani ishte në aksion për Spezian për përballjen e tyre në Serie A kundër Veronës. Në minutën e 38-të, reprezenutesi polak u vërsul në një përpjekje për të larguar topin, por u përplas me lojtarin e Veronas, Kevin Lasagna.


Përplasja rezultoi që këmba e Dragowskit të kapej poshtë Lasagna dhe portieri pësoi një lëndim të tmerrshëm në kyçin e këmbës si rezultat.

Dragoëski u pa duke bërtitur nga dhimbja dhe u përlot, bashkëlojtarët e tij nxituan për të ngushëlluar 25-vjeçarin.

Portieri i Spezias do të udhëtonte në Katar për Kupën e Botës pasi u emërua në skuadrën prej 26 lojtarësh të Polonisë.

Pavarësisht se Wojciech Szczesny i Juventusit ishte zgjedhja e parë, Dragowski kishte treguar formë të mirë këtë sezon dhe e imagjinonte veten si një sfidues të vërtetë për vendin e shartuesit në portë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

“Padrejtësi dhe tradhti, zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën”, babai i Ardian Ismajlit me akuza pasi mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë

Kombëtarja e Shqipërisë
Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

Nuk ka luajtur asnjëherë me të, Vinicius reagon në rrjetet sociale për largimin e lojtarit nga Real Madridi

La Liga
Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Tifozi shqiptar humbi rrugën mes spanjollëve, shikoni se si përfundoi

Kombëtarja e Shqipërisë
Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Dita e ndeshjeve: Grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

Përfaqësueset
Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Notat e lojtarëve, Shqipëri 0-1 Spanjë

Përfaqësueset
Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Merr fund aventura e Shqipërisë në Euro 2024, mposhtemi minimalisht nga Spanja

Përfaqësueset
Kalo në kategori