Portieri kishte probleme me diellin që po i binte në sy, tifozi i skuadrës e ndihmon duke ia dhuruar kapelën e tij (Foto/Video)

Pasi luftoi me diellin e fortë që po binte në sytë e tij, portieri i Leeds United, Felix Wiedwald iu dha një ndihmë nga një tifoz i klubit, i cili ia huazoi kapelën për ta mbrojtur nga dielli.

Një ndodhi interesante ka ndodhur në kategorinë e dytë të futbollit anglez apo në Championship në ndeshjen mes Barnsley dhe Leeds.

Në një pasdite të ndritshme në Yorkshire, portieri Wiedwald ndjeu se dielli i fortë po ndikonte në pamjen e tij gjatë pjesën së parë në Oakwell.

Lexo po ashtu Ndodh në Championship – Tifozi bëhet gjyqtar i katër në takimin mes Norwichit dhe Prestonit (Video)

Kështu, portieri mysafirë nxiti një nga mbështetësit e Leedsit për t’ia dhënë atij kapelën e tij në mënyrë që mos të kishte probleme me shikimin.

Tifozi duke ia huazuar kapelën portierit

Tifozi pa u menduar dy herë ia dha kapelën, teksa ky gjest u duartrokit nga tifozët tjerë dhe i dhanë ovacione të shumta.

Portieri me kapelën e tifozit!

Ky gjest doli të ishte me fat pasi pa kaluar mirë dy minuta skuadra mysafirë e Leedsit gjeti golin e epërsisë.

Ndërsa, në fund të ndeshjes tifozët mysafirë të Leedsit që kishin udhëtuar në numër të shumtë ishin shumë të lumtur, pasi ndeshja përfundoi me fitoren e skuadrës së tyre me rezultat 2-0.

Tifozi pasi iu kthye kapela nga portieri

Edhe saga e kapelës erdhi në një përfundim të lumtur pasi tifozit iu kthye kapela nga portieri i skuadrës së tij gjatë pjesës së dytë. /Telegrafi/