LAJMI I FUNDIT:

Policia shqiptare pjesë e masave të sigurisë në Hamburg për ndeshjen Kroaci-Shqipëri

Policia shqiptare pjesë e masave të sigurisë në Hamburg për ndeshjen Kroaci-Shqipëri

Punonjësit e policisë shqiptare në bashkëpunim me kolegët e tyre gjermanë, kanë ndërmarrë veprime të përbashkëta për të garantuar qetësinë dhe mbarëvajtjen e ndeshjes së sotme Kroaci-Shqipëri, në kuadër të Kampionatit Europian të Futbollit “Euro 2024”.

Patrullat e përbashkëta të policisë kanë luajtur një rol kyç në mbështetjen e forcave gjermane, duke ndërmjetësuar komunikimin dhe zbatimin e masave policore midis autoriteteve gjermane dhe tifozëve. Kjo bashkëpunim synon të sigurojë një mjedis të qetë dhe të sigurt për të gjithë pjesëmarrësit dhe tifozët e futbollit.

Kroacia – Shqipëri, formacionet e mundshme
Lexo po ashtu Kroacia – Shqipëri, formacionet e mundshme

Kjo iniciativë e përbashkët është një dëshmi e bashkëpunimit ndërkombëtar në fushën e sigurisë publike, duke treguar përkushtimin e të dy vendeve për të garantuar një ngjarje sportive të sigurt dhe pa incidente.


Policia e Shtetit dhe ajo gjermane vazhdojnë të punojnë së bashku për të siguruar një mjedis të sigurt dhe miqësor për të gjithë tifozët dhe pjesëmarrësit e Euro 2024. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Hoxhaj: Kriminelët serbë nga veriu i Kosovës, të përfshirë në planet e vrasjes së Gjukanoviqit

Lajme
Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Sveçla dënon sulmin që ndodhi në një lokal në veri: Rendi e ligji do të triumfojnë me çdo kusht mbi terrorin

Lajme
Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës

Këto janë 10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës "Condé Nast Traveler"

Lajme
Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Jo temperaturat, por çmimet 'përvëluese' boshatisin plazhet në Shqipëri

Lajme
Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Haradinaj: Gjithçka që ndërton Kurti është në themelet e tjetërkujt

Lajme
Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Temperaturat deri 39 gradë Celisus në javën e tretë të korrikut, IHMK bën apel për kujdes

Lajme
Kalo në kategori