LAJMI I FUNDIT:

Policia po i ndiqte në det, përplasen me barkën e tyre – trafikantët bëjnë atë që askush nuk do ta besonte

Policia po i ndiqte në det, përplasen me barkën e tyre – trafikantët bëjnë atë që askush nuk do ta besonte

Tre oficerë policie spanjollë të cilët u hodhën në det kur barka e tyre u rrëzua të premten gjatë një ndjekje me shpejtësi të lartë u nxorën nga uji nga kontrabandistët e drogës që po i ndiqnin.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, shpëtimi i papritur ndodhi pasi një anije policie filloi të ndiqte një varkë me shpejtësi “me katër persona në bord që dyshohej se transportonin drogë” në ujërat jashtë bregdetit jugor të Spanjës, thuhet në një deklaratë të policisë.

Gjatë ndjekjes, të dy anijet u përplasën, duke bërë që tre oficerë policie të binin në det, pasi varka e tyre “doli nga kontrolli”.

Duke përdorur një megafon, një helikopter policie që po lëvizte lart, u bëri thirrje atyre që ishin në bordin e skafit për të ndihmuar dhe ata tërhoqën të tre agjentët për siguri – të palënduar.

Gjesti nuk i kurseu ata, megjithatë, kur policia gjeti tre tonë hashash në ujë, aty afër.

“Ata u arrestuan për trafik droge”, thuhet në një deklaratë të policisë, që tregon se më shumë se 80 njësi hashash u nxorën nga deti. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Pamjet e para të serbëve që hapen tunelin për në depon e Gjykatës së Lartë në Mal të Zi

Mali i Zi
Çfarë po ndodh me normalizimin e marrëdhënieve midis Arabisë Saudite dhe Izraelit - si reaguan Palestina dhe Irani?

Çfarë po ndodh me normalizimin e marrëdhënieve midis Arabisë Saudite dhe Izraelit - si reaguan Palestina dhe Irani?

Botë
SHBA furnizon Ukrainën me raketa ATACMS - çfarë do të thotë kjo për rusët?

SHBA furnizon Ukrainën me raketa ATACMS - çfarë do të thotë kjo për rusët?

Evropa
Si do të dukej paqja në Lindjen e Mesme sipas Netanyahut

Si do të dukej paqja në Lindjen e Mesme sipas Netanyahut

Azia

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Detaje të reja rreth skandalit me tunelin në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi

Detaje të reja rreth skandalit me tunelin në Gjykatën e Lartë në Mal të Zi

Mali i Zi
Kalo në kategori