LAJMI I FUNDIT:

Trafikantët e drogës

28 Artikuj

Një gjykatë në Francë nxjerr në ankand mallra të shtrenjta, të sekuestruara nga tregtarët e drogës

Një gjykatë në Francë nxjerr në ankand mallra të shtrenjta, të sekuestruara nga tregtarët e drogës

Kuriozitete
Ra në kurthin e DEA-s, Gjykata Penale e Tiranës vendos të ekstradojë trafikantin indian drejt Amerikës

Ra në kurthin e DEA-s, Gjykata Penale e Tiranës vendos të ekstradojë trafikantin indian drejt Amerikës

Shqipëri
Sekuestrohet sasi e madhe lënde narkotike, po shkëmbehej në mes të detit midis Shqipërisë dhe Italisë

Sekuestrohet sasi e madhe lënde narkotike, po shkëmbehej në mes të detit midis Shqipërisë dhe Italisë

Shqipëri
Policia spanjolle përdor helikopterin për të shpërndarë turmën e pushuesve, tentuan të vjedhin drogën nga barka e shkatërruar e trafikantëve

Policia spanjolle përdor helikopterin për të shpërndarë turmën e pushuesve, tentuan të vjedhin drogën nga barka e shkatërruar e trafikantëve

Evropa
Hakmarrje për vdekjen e një trafikanti droge, digjen 14 autobusë dhe makina policie në Brazil – urdhri erdhi nga burgu

Hakmarrje për vdekjen e një trafikanti droge, digjen 14 autobusë dhe makina policie në Brazil – urdhri erdhi nga burgu

Amerika Latine
Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve të drogës në Greqi, në pranga 10 persona mes tyre 7 shqiptarë

Shkatërrohet rrjeti i trafikantëve të drogës në Greqi, në pranga 10 persona mes tyre 7 shqiptarë

Shqipëri
Grumbuj parash dhe armë – dy të rinjtë e pësojnë keq, pas zbulimit të disa fotografive nga telefoni i tyre

Grumbuj parash dhe armë – dy të rinjtë e pësojnë keq, pas zbulimit të disa fotografive nga telefoni i tyre

Nga Bota
Ekstradohet në Itali trafikanti shqiptar i heroinës

Ekstradohet në Itali trafikanti shqiptar i heroinës

Shqipëri
Tentuan të shfrytëzojnë “mjegullën” e pas tërmetit, kapet trafikanti me 5 kg heroinë

Tentuan të shfrytëzojnë “mjegullën” e pas tërmetit, kapet trafikanti me 5 kg heroinë

Kronika e Zezë
Vrasëset tërheqëse të “El Chapo-s” së ri të Meksikës – njihuni me femrat që po e përdorin bukurinë për të mbytur rivalët e drogës

Vrasëset tërheqëse të “El Chapo-s” së ri të Meksikës – njihuni me femrat që po e përdorin bukurinë për të mbytur rivalët e drogës

Nga Bota
Policia në Angli u dërgon mesazh 2,000 klientëve të bandës shqiptare të drogës

Policia në Angli u dërgon mesazh 2,000 klientëve të bandës shqiptare të drogës

Shqipëri
Policia po i ndiqte në det, përplasen me barkën e tyre – trafikantët bëjnë atë që askush nuk do ta besonte

Policia po i ndiqte në det, përplasen me barkën e tyre – trafikantët bëjnë atë që askush nuk do ta besonte

Nga Bota
Shpërndante kokainë, si u kap “eksperti i Elbasanit” – për të mos u përgjuar përdorte disa celularë

Shpërndante kokainë, si u kap “eksperti i Elbasanit” – për të mos u përgjuar përdorte disa celularë

Kronika e Zezë
Irlandezi, bosi i trafikimit të një mijë shqiptarëve në SHBA e Kanada

Irlandezi, bosi i trafikimit të një mijë shqiptarëve në SHBA e Kanada

Shqipëri
Policia ndjek trafikantët e drogës maleve të Prishtinës (Video)

Policia ndjek trafikantët e drogës maleve të Prishtinës (Video)

Siguri
Si dënohen trafikantët e drogës në botë? Që nga “dajaku”, deri te varjet dhe vrasjet publike! (Video,+18)

Si dënohen trafikantët e drogës në botë? Që nga “dajaku”, deri te varjet dhe vrasjet publike! (Video,+18)

Nga Bota
Pamje që tregojnë se si digjet gjysmë ton drogë shqiptare në Gjermani (Video)

Pamje që tregojnë se si digjet gjysmë ton drogë shqiptare në Gjermani (Video)

Kronika e Zezë
Oficerët grekë: Trafikantët shqiptarë na qëlluan me snajper (Video)

Oficerët grekë: Trafikantët shqiptarë na qëlluan me snajper (Video)

Kronika e Zezë
Pamjet e superndjekjes, dy trafikantët nga Vlora hedhin 2.2 ton drogë në det (Video)

Pamjet e superndjekjes, dy trafikantët nga Vlora hedhin 2.2 ton drogë në det (Video)

Kronika e Zezë
Policia e Kosovës kap gjysmë tonelate drogë, sasia më e madhe e kapur ndonjëherë

Policia e Kosovës kap gjysmë tonelate drogë, sasia më e madhe e kapur ndonjëherë

Kronika e Zezë
Shifrat e frikshme: Krimi global gjeneroi 2.2 trilionë dollarë në vit, trafikantët e drogës fituan 652 miliardë

Shifrat e frikshme: Krimi global gjeneroi 2.2 trilionë dollarë në vit, trafikantët e drogës fituan 652 miliardë

Nga Bota
Arrestohet shqiptari, tregohet se sa fitonte ai nga shitja e drogës në Itali

Arrestohet shqiptari, tregohet se sa fitonte ai nga shitja e drogës në Itali

Kronika e Zezë
Publikohen pamjet: Shqiptari tentoi të kalonte drogën duke e futur në tuba plastike (Video)

Publikohen pamjet: Shqiptari tentoi të kalonte drogën duke e futur në tuba plastike (Video)

Kronika e Zezë
Droga ishte gati, edhe skafi për ta transportuar atë – por aksioni nuk shkoi ashtu siç ishte paramenduar (Video)

Droga ishte gati, edhe skafi për ta transportuar atë – por aksioni nuk shkoi ashtu siç ishte paramenduar (Video)

Kronika e Zezë