LAJMI I FUNDIT:

Policia gjen mjete shpërthyese në zyrën e ish-presidentit amerikan Obama dhe të ish-Sekretares së Shtetit Clinton

Policia gjen mjete shpërthyese në zyrën e ish-presidentit amerikan Obama dhe të ish-Sekretares së Shtetit Clinton

Dy mjetet shpërthyese janë gjetur në kutitë postare të ish-presidentit amerikan, Barack Obama, si dhe të ish-Sekretares së Shtetit, Hillary Clinton, kanë njoftuar forcat e sigurisë, shkruan New York Times.

Reklama

Mjete të ngjashme shpërthyese janë gjetur gjatë të hënës në shtëpinë e miliarderit dhe filantropit George Soros, transmeton Telegrafi.

Njëra nga mjetet shpërthyese është gjetur sot në orët e hershme të mëngjesit, nga një teknik që skanon postën për zyrën e Hillary Clinton, ka njoftuar policia amerikane.

Ndërkaq mjeti tjetër ishte dërguar në zyrën e ish-presidentit amerikan, Barack Obama. Fillimisht nuk dihej saktë se në cilin vend gjendeshin mjetet shpërthyese, që ishin dërguar në postën e zyrave të Hillary Clinton dhe Barack Obama. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Momenti kur një numër varkash me forca speciale ukrainase ‘pushtojnë’ Krimenë, natën - përpara përleshjes së përgjakshme me armë me rusët

Momenti kur një numër varkash me forca speciale ukrainase ‘pushtojnë’ Krimenë, natën - përpara përleshjes së përgjakshme me armë me rusët

Botë

"Vëmendje të gjithëve!”: Rusia teston sistemin e paralajmërimit publik

Botë
James O’Brien emërohet Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane

James O’Brien emërohet Ndihmës-Sekretar i Shtetit për Çështje Evropiane

Amerika
Një alarm në celularin e tyre do të kenë të mërkurën pasdite, të gjithë ata që jetojnë në SHBA – ja për çfarë bëhet fjalë

Një alarm në celularin e tyre do të kenë të mërkurën pasdite, të gjithë ata që jetojnë në SHBA – ja për çfarë bëhet fjalë

Amerika
Hebrenjtë radikalë filmohen duke i pështyrë të krishterët në qytetin e vjetër të Jerusalemit

Hebrenjtë radikalë filmohen duke i pështyrë të krishterët në qytetin e vjetër të Jerusalemit

Azia
SHBA do të transferojë armët e sekuestruara nga Irani në Ukrainë

SHBA do të transferojë armët e sekuestruara nga Irani në Ukrainë

Botë
Kalo në kategori