LAJMI I FUNDIT:

Policia dhe disa qytetarë ndihmojnë një person që ishte rrokullisur me traktor – jeta e tij ishte në rrezik

Policia dhe disa qytetarë ndihmojnë një person që ishte rrokullisur me traktor – jeta e tij ishte në rrezik

Policia e Kosovës njofton se të martën rreth orës 18:20, derisa ishte duke patrulluar në fshatin Bellobërdë komuna e Leposaviqit, ka hasur në një vet-aksident, ku një qytetar ishte rrokullisur me traktorin e tij. Ai kishte mbetur nën traktor dhe jeta e tij ishte seriozisht e rrezikuar.

Reklama

Zyrtarët policorë menjëherë kanë intervenuar dhe me ndihmën e disa qytetarëve kanë arritur që ta largojnë traktorin dhe ta nxjerrin personin që kishte pësuar aksident.

Personi ka marrë tretman mjekësor dhe gjendja shëndetësore e tij është e mirë.

“Policia e Kosovës apelon tek të gjithë pjesëmarrësit në komunikacion të kenë kujdes të shtuar, veçanërisht në këto kushte atmosferike”, thuhet në njoftimin për media. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Lajme
Sveçla: Thirrjet për protestë në jug të Mitrovicës, të panevojshme dhe nuk i ndihmojnë Kosovës

Sveçla: Thirrjet për protestë në jug të Mitrovicës, të panevojshme dhe nuk i ndihmojnë Kosovës

Lajme
Borrell flet sërish për situatën në veri: Dhuna nuk është rruga e duhur, autorët të vihen para drejtësisë

Borrell flet sërish për situatën në veri: Dhuna nuk është rruga e duhur, autorët të vihen para drejtësisë

Lajme
Arrestohen tre serbë në Zveçan, bashkë me disa persona të tjerë ndalonin veturat në rrugë

Arrestohen tre serbë në Zveçan, bashkë me disa persona të tjerë ndalonin veturat në rrugë

Kronika e Zezë
Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it e papranushme, NATO e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovë

Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it e papranushme, NATO e gatshme të dërgojë edhe më shumë trupa në Kosovë

Lajme
Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Komandanti i KFOR-it: Në Zveçan kishte njerëz profesionist të cilët me qëllim e kanë nxitur turmën e banorëve serbë

Lajme
Kalo në kategori