Po ngjitet Chelsea, e kalon Liverpoolin (Video)

Chelsea e ka regjistruar fitoren e dhjetë sezonale në Ligën Premier duke mposhtur Norwich Cityn me rezultat 1-2 në Carrow Road.

Që në minutën e parë të ndeshjes, Blutë kaluan në epërsi me anë të Robert Kenedy, i cili me një goditje fantastike shënoi në portën e vendasve.

Në fund të pjesës së parë, rezultati u dyfishua. Diego Costa pranoi një asistim nga Traore dhe e shënoi golin e dytë nga një pozitë e dyshimtë (45’+1).

Krejt çfarë bënë vendasit në gjysmën e dytë ishte një gol i shënuar nga Nathan Redmond (68’).

Kjo fitore e pozicion Chelsean në vend të tetë në tabelë me 39 pikë, një më shumë se Liverpooli që është i 11-ti në tabelë (por me një ndeshje më pak të zhvilluar).

Blutë janë tetë pikë larg vendit të katërt (Manchester City) që çon në Ligën e Kampionëve.

Ndërkohë, lideri Leicester City ka luajtur baras (2-2) kundër WBA-së dhe Tottenhami do të barazohet me pikë me fitore eventuale kundër West Hamit. /Telegrafi/