LAJMI I FUNDIT:

Po mbytej në pishinë 7-vjeçari në Michigan, i rrituri noton pranë tij i qetë duke mos e ditur çfarë po ndodhë – i dalin në ndihmë në momentet e fundit

Po mbytej në pishinë 7-vjeçari në Michigan, i rrituri noton pranë tij i qetë duke mos e ditur çfarë po ndodhë – i dalin në ndihmë në momentet e fundit

Ky është momenti kur një djalë 7-vjeç shpëtohet pasi po mbytej në ujë në një pishinë, kur dy fëmijë tjerë u nxorën e një i rritur po notonte pranë tij duke mos e ditur se po luftonte për jetë.

Noah Roche, 12-vjeç dhe vëllai i tij Weston Woods, 8, po kënaqeshin në pishinë në Fenton, Michigan, kur panë 7-vjeçarin Griffin Emerson duke luftuar për jetë.


Griffin tentonte të notonte, por pa ndonjë sukses. Kamerat e sigurisë që i ka publikuar zyra e sherifit në Genesee, shfaq kalimtarët e rastit të qetë – duke mos e ditur se Griffin po futej çdo herë e më thellë.

Vogëlushi tashmë do të ishte i vdekur po të mos ishin Noah dhe Weston që e panë në kohë Griffin dhe u futën në ujë për ta nxjerrë, pasi i tërë ishte zhytur

Të tmerruar me atë se çfarë panë, tjerët vrapuan për t’i dhënë ndihmën e parë dhe për fat të mirë ia arritën qëllimit – e shpëtuan. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Vera më e nxehtë ndonjëherë? Ekspertët zbulojnë se çfarë mund të ndodhë në Evropë në muajt e ardhshëm

Vera më e nxehtë ndonjëherë? Ekspertët zbulojnë se çfarë mund të ndodhë në Evropë në muajt e ardhshëm

Evropa
Publikohen imazhet e reja të bombarduesit të ri amerikan B-21 Raider, është i armatosur me armë bërthamore

Publikohen imazhet e reja të bombarduesit të ri amerikan B-21 Raider, është i armatosur me armë bërthamore

Amerika
Putin pretendonte se janë “më modernet”, por tanket ruse T-90 me lehtësi po shkatërrohen nga ukrainasit – pamje që e dëshmojnë

Putin pretendonte se janë “më modernet”, por tanket ruse T-90 me lehtësi po shkatërrohen nga ukrainasit – pamje që e dëshmojnë

Evropa
Netanyahu thotë se sulmet ajrore izraelite që vranë dhjetëra persona në Rafah ishin “gabime tragjike”

Netanyahu thotë se sulmet ajrore izraelite që vranë dhjetëra persona në Rafah ishin “gabime tragjike”

Azia
Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Një ‘rekord humbjesh ditore’ u mposht tri herë në dy javët e fundit teksa Rusia humbi gjysmë milioni trupa në Ukrainë - thotë Kievi

Botë
Shpërthime të fuqishme në qytetin e pushtuar ukrainas

Shpërthime të fuqishme në qytetin e pushtuar ukrainas

Evropa
Kalo në kategori