LAJMI I FUNDIT:

Planifikoni të shitni banesën apo shtëpinë? Nuanca jo e duhur mund të ulë çmimin e pasurisë suaj të paluajtshme!

Planifikoni të shitni banesën apo shtëpinë? Nuanca jo e duhur mund të ulë çmimin e pasurisë suaj të paluajtshme!

Gjëra të caktuara ulin çmimin e pasurisë së paluajtshme

Michael Roland, drejtor i një kompanie që shet bojëra muri në internet, na ka zbuluar dhjetë nuancat që i largojnë më shumë klientët. Ata ikin si pa kokë sapo i shohin, madje për dy arsye!


Ngjyrat e zjarrta dhe të theksuara i largojnë blerësit, është e rëndësishme që mund ta imagjinojnë veten, anëtarët e familjes dhe gjërat e tyre në hapësirën tuaj, ndërsa ngjyra e zjarrtë do t’i shpërqendrojë.

Nëse nëpërmjet ngjyrave keni shprehur karakterin tuaj, ia keni bërë të vështirë blerësit të pasurisë së paluajtshme që atë hapësirë transformojë në kokën e tij, thotë Roland dhe shton se ngjyra rozë është në krye të listës, transmeton Telegrafi.

“Nëse doni të shitni banesën apo shtëpinë, mos e shfaqni personalitetin dhe shijen tuaj, sepse blerësi atë hapësirë patjetër duhet ta imagjinojë në stilin e tij. Mirëpo, kjo është vetëm një ndër arsyet, arsyeja tjetër janë paratë. Blerësi i cili e shikon pasurinë tuaj të paluajtshme menjëherë do të fillojë të kalkulojë, të llogarisë edhe sa para do të detyrohet të shpenzojë për ngjyrosje dhe heqje të tapetave tuaja të larme, si dhe shpenzimet vetëm sa do të rriten në kokën e tij”, ka thënë Roland.

Ngjyra rozë është gjendur në krye të listës madje me tri nuanca, ndërsa kjo është e gjithë lista e dhjetë ngjyrave të cilat i largojnë blerësit:

1. Nuanca e zjarrtë e ngjyrës rozë,
2. Ngjyra rozë neoni,
3. Ngjyra e verdhë neoni,
4. Ngjyra e gjelbër neoni,
5. Ngjyra e kuqe e zjarrtë,
6. Ngjyra rozë bebeje.
7. Portokalli e zjarrtë
8. E zeza
9. Ngjyrë limoni
10. E kaltra e mbyllët

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

Pse duhet të vendosni folie alumini në dorezat e dyerve sa herë që largoheni nga banesa?

A e dini se...
Funksioni sekret i trekëndëshave të vegjël në aeroplan, pak njerëz e dinë këtë

Funksioni sekret i trekëndëshave të vegjël në aeroplan, pak njerëz e dinë këtë

A e dini se...
Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Hëna e plotë në Shigjetar: Ç’do të ndodhë me shenjën tënde

Lifestyle
Provoni një metodë të re të tharjes së rrobave tuaja për dy minuta!

Provoni një metodë të re të tharjes së rrobave tuaja për dy minuta!

Bëje vet
Të jetosh vetëm për herë të parë? Këtu janë 10 këshilla të dobishme

Të jetosh vetëm për herë të parë? Këtu janë 10 këshilla të dobishme

Lifestyle
Këto shenja të horoskopit e kanë fiksim të “fusin hundët” dhe të kontrollojnë telefonin e partnerit

Këto shenja të horoskopit e kanë fiksim të “fusin hundët” dhe të kontrollojnë telefonin e partnerit

Astrologji
Kalo në kategori