LAJMI I FUNDIT:

Plagosje me armë zjarri në Nashec të Prizrenit

Plagosje me armë zjarri në Nashec të Prizrenit
Foto ilustrim

Një person është plagosur nga të shtënat me armë zjarri sot në orët e mbrëmjes në fshatin Nashec të Prizrenit, pasi në drejtim të tij është shtënë nga një automjet në lëvizje.

Rastin e ka konfirmuat për Telegrafin zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

“Me datë  17.05.2024 rreth orës 19:45, stacioni policor Prizren ka pranua informatë se në Emergjencën e Spitalit Rajonal Prizren rreth orës 18:20 është sjellë një person i plagosur me armë zjarri. Pas marrjes së informatës Policia menjëherë iu ka përgjigj rastit, ka shkuar në spital dhe sipas informatave te para viktima është J.A. Viti i lindjes 1987, nga fshati Korishë e Prizrenit. Ndërsa i dyshuari i cili është larguar nga vendi i ngjarjes është po ashtu nga fshati Korishë dhe bëhet fjalë për personin B.U.”, ka thënë Gashi.

Sipas zëdhënësit, viktima është plagosur në këmbën e djathtë dhe është jashtë rrezikut për jetë, sipas mjekëve nga emergjenca e spitalit rajonal në Prizren.

“Rasti ka ndodhur në fshatin Nashec të Prizrenit, ku dyshohet se i dyshuari ka gjuajtur nga automjeti duke lëvizur në automjetin e viktimës. Njësitet policore janë në kërkim të dyshuarit”, ka thënë ai.

Lidhur me rastin është njoftuar Prokurori i shtetit dhe sektori i hetimeve rajonale në Prizren. /Telegrafi/