LAJMI I FUNDIT:

Plagosja e kryetarit të Bashkisë së Divjakës, Balla: Një i çmendur mori thikën dhe e goditi

Plagosja e kryetarit të Bashkisë së Divjakës, Balla: Një i çmendur mori thikën dhe e goditi

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ndodhet në spitalin e Lushnjës, për të parë nga afër gjendjen në të cilën ndodhet kreu i Bashkisë së Divjakës, Fredi Kokoneshi, i cili u plagos me thikë mëngjesin e sotëm.

Në një kominikim me gazetarët, Balla është shprehur se Kokoneshi, bashkë me shoferin e tij Gazmir Bullari i janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale.

“Ngjarja është një ngjarje shumë e rëndë. Shpresoj që kolegu ynë dhe bashkëpunëtori i tij i ngushtë ta kalojnë këtë gjendje të vështirë. Të dy i janë nënshtruar ndërhyrjeve kirurgjikale. Është produkt i ndasisë dhe përçarjeve që mbillet çdo ditë. Lëreni policinë të bëjë punën e vetë. Dy persona sot luftojnë për jetën. Di që një i çmendur sot ka dalë nga shtëpia, ka marrë thikën dhe ka shkuar ta godasë”, u shpreh ai.

Rreth orës 9:30 të së premtes, Orgest Xhelili goditi me thikë kryetarin e Bashkisë Divjakë, Fredi Kokoneshi dhe shoferin e tij.

Ngjarja ndodhi në afërsi të bashkisë dhe menjëherë të lënduarit janë dërguar për të marrë ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal Lushnjë.

Autori është arrestuar nga Policia. Ky i fundi më herët ka qenë punonjës IT në bashki. Ende nuk dihen detaje nga ngjarja e rëndë. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
I kërkoi bashkëshortes dhe fëmijëve ta lëshojnë shtëpinë, theri me thikë vëllanë e presion psikik nga bashkëshorti – rastet e dhunës në 24 orë

I kërkoi bashkëshortes dhe fëmijëve ta lëshojnë shtëpinë, theri me thikë vëllanë e presion psikik nga bashkëshorti – rastet e dhunës në 24 orë

Kronika e Zezë
Policia me plan operativ në Pejë, zë në flagrancë dy shoferë duke bërë gara ilegale – i gjobitë me nga 500 euro

Policia me plan operativ në Pejë, zë në flagrancë dy shoferë duke bërë gara ilegale – i gjobitë me nga 500 euro

Kronika e Zezë
Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Politikani opozitar serb: Pas rrahjes brutale nga njerëzit e Vuçiqit, tani po ma kërcënojnë e sulmojnë vajzën

Lajme
Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Katërvjeçarja që ndërroi jetë në QKUK, dyshohet se është rrahur nga familjarët, flasin mjekët

Lajme
Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve, ish-komandanti i UÇK-së: Në librin tim kam bërë zmadhime e zbukurime

Drejtësi
Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Për herë të parë në Kosovë fillon vaksinimi HPV i vajzave, kundër kancerit të qafës së mitrës

Shëndetësi
Kalo në kategori