Miralem Pjanic thotë se Juventusi është aty ku i përket, në krye të Serie A, ndërsa shpreson që ta arrin Ligën e Kampionëve këtë sezon.  

Bianconerët mposhtën Interin 2-1 në San Siro për të marr drejtimin e Serie A dhe për të mbetur i vetmi klub në pesë ligat më të mëdha pa humbje në të gjithë garat këtë sezon.

“Ne e merituam ta mposhtnim Interin 2-1 dhe më në fund u kthyem në vendin e parë. Unë mendoj se skuadra jonë është sigurisht më e mira në Itali dhe që nga e diela ne kemi qenë në krye, e vendi ku ne i përkasim”, ka thënë fillimisht mesfushori për Radio Sarajevo.

Miralem Pjanic dhe Cristiano Ronaldo. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

“Qëllimi ynë është të fitojmë çdo trofe, pasi ky është objektivi i Juves, një nga tre ose katër klubet më të mira në botë”.

“Ne nuk synojmë vetëm këtë sezon, por çdo vit, dhe ky term nuk është ndryshe”.

Miralem Pjanic . (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images )

“Ëndrra ime është ta fitoj Ligën e Kampionëve dhe ta ngre atë trofe në qiell. Shpresoj ta arrij këtë në këtë sezon”, ka thënë Pjanic. /Telegrafi/