Gerard Pique u paraqit në një konferencë për shtyp para ndeshjes kundër Napolit në Shtetet e Bashkuara.

Katalunasi, pos që pohoi se ishin pretendentët kryesor për të gjitha titujt e mundshëm, ai ishte shumë i qartë edhe rreth Neymarit.

Ai po pret për ju dhe ju e dëshironi përsëri, por është braziliani ai që duhet të bëjë lëvizjet e duhura drejt nesh.

“Neymar është një lojtar i shkëlqyeshëm, i cili e njeh qytetin dhe klubin. Jam i bindur se ka shumë njerëz që ishin shumë të lumtur me performancën e tij. Unë e di se është një operacion shumë i ndërlikuar, i cili luan në PSG dhe që ne kemi një ekip mjaft të rëndësishëm që na bën pretendent për të gjitha titujt.

“Tashmë keni njohuri për marrëdhëniet e mia me Neymarin dhe do të isha i lumtur që ta kisha këtu. Ai luan në PSG dhe mendimi im nuk ndryshon asgjë”.

“Sigurisht që unë flas me të, por ai duhet të dalë dhe të demonstrojë. Ato janë biseda private dhe nuk e shoh të përshtatshme për të komentuar”, pohoi spanjolli gjersa braziliani ka afat deri ditën e premte që të bëjë lëvizjen e duhur. /Telegrafi/