Pioli shpërthen pas ndeshjes: E pabesueshme që VAR-i nuk e pa se lojtari i Udineses shënoi me dorë

Milani nuk ka arritur më shumë se një barazim 1-1 me Udinesen në kuadër të xhiros së 27-të në Serie A.

Rossonerët kaluan të parët në epërsi me golin e Rafael Leaos, por në pjesën e dytë mysafirët barazuan për tu larguar me një pikë nga San Siro.

Mbrojtësi i mysafirëve Destiny Udogie shënoi në minutën e 67-të, edhe pse topi kishte kontakt me dorën e tij, por që nuk u pa nga VAR-i.

Pas ndeshjes trajneri i Milanit, Stefano Pioli ka folur për golin e mysafirëve, duke thënë se është e vështirë që sështë parë ky episod as nga VAR-i.

“Nuk është një episod i dyshimtë, lojtari i Udineses shënon gol me dorë. Ndoshta gjyqtari nuk e ka parë sepse kishte shumë lojtarë përpara, por që të mos ta ketë parë as VAR-i më duket e vështirë”.

“Është një gabim i rëndë, që ndikoi në rezultatin final të sfidës. Është e vërtetë që nuk bëmë një ndeshje të jashtëzakonshme, por gabimet janë të dukshme dhe për më tepër ka pasur vetëm 45 minuta lojë efektive”, tha Pioli.

“Kjo nuk është e mundur në futbollin modern. Ai që drejton garën mban përgjegjësi. Tani mendojmë që të bëjmë më mirë, sepse i kemi mundësitë”, u shpreh trajneri italian.

Përkundër barazimit me Udinesen, Milani vazhdon kryesimin në Serie A me 57 pikë, dy më shumë se Interi që ka një ndeshje më pak. /Telegrafi/

Plotësohet dëshira e Mikel Artetës, sulmuesi i njohur i thotë

Plotësohet dëshira e Mikel Artetës, sulmuesi i njohur i thotë "po" ofertës së Arsenalit

Pesë lojtarët që Mourinho mund të nënshkruajë për të ndërtuar një formacion të përsosur te Fenerbahce

Real Madridi ka frikë se top ylli do të kërkojë largimin pas finales ndaj Dortmundit

“Më ka ndodhur shumë herë”, Ancelotti shpjegon pse largimi i Xavit është i mirë për legjendën e Barcelonës

Zbulohet arsyeja e vërtetë pse Jadon Sancho refuzoi t’i kërkojë falje Ten Hagut

Liverpooli 'përgatit një sulm befasues' ndaj rivalëve të Ligës Premier për 'zëvendësimin' e Salah