LAJMI I FUNDIT:

Petrovska: Ministria e Mbrojtjes nuk ka rol operative në ballafaqimin me kërcënimet me bombë

Petrovska: Ministria e Mbrojtjes nuk ka rol operative në ballafaqimin me kërcënimet me bombë

Ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska sot edhe njëherë përsëriti se edhe përkundër kërcënimeve të përditshme për bomba nuk ka kërcënime reale për sigurinë tonë dhe se është kërkuar ndihmë nga NATO për ballafaqim me këto kërcënime.

Reklama

Sipas Ministres, bëhet fjalë për kërcënime hibride të cilat janë një mjet i ri për luftë.

“Kërcënimet janë të pranishme, por nuk janë të prekshme, ndërsa lufta kundër tyre është më e vështirë, më e ndërlikuar dhe kërkon strategji”, tha Petrovska.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në konferencën e sotme për media, ajo tha se roli i Ministrisë së Mbrojtjes nuk është operativ, por mund të ofrojë mbështetje dhe të ndajë informacionin që ka përmes shërbimeve përkatëse, ndërsa rolin operativ e ka Ministria e Punëve të Brendshme./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti për The Guardian: Deklarata e Blinkenit ishte e padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

Kurti për The Guardian: Deklarata e Blinkenit ishte e padrejtë, e gabuar dhe shumë naive

Politikë
Spahiu: Çdo minut që Kosova nuk e largon Albinin, largohet me vite nga Perëndimi

Spahiu: Çdo minut që Kosova nuk e largon Albinin, largohet me vite nga Perëndimi

Lajme
Presidenti kroat komenton zhvillimet në veri: Serbia duhet ta kuptojë se Kosova është e pavarur

Presidenti kroat komenton zhvillimet në veri: Serbia duhet ta kuptojë se Kosova është e pavarur

Politikë
Kurti: Republikën e Kosovës nuk do t'ia dorëzoj milicisë fashiste

Kurti: Republikën e Kosovës nuk do t'ia dorëzoj milicisë fashiste

Lajme
Politologu austriak, Bieber: Përmes nëntokës kriminale dhe strukturave të sigurisë Vuçiq kontrollon plotësisht veriun e Kosovës

Politologu austriak, Bieber: Përmes nëntokës kriminale dhe strukturave të sigurisë Vuçiq kontrollon plotësisht veriun e Kosovës

Lajme
Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Musliu: Shoferi i Igor Simiqit ishte protestuesi i dhunshëm që qëllonte me shkop policor ushtarët e KFOR-it

Siguri
Kalo në kategori