LAJMI I FUNDIT:

Pesë lojtarë rezultojnë pozitiv me coronavirus në Spanjë

Pesë lojtarë rezultojnë pozitiv me coronavirus në Spanjë

Pesë lojtarë në Spanjë kanë testuar pozitiv pas rezultateve fillestare të testeve të coronavirusit të ndërmarrë këtë javë.

Reklama

Sipas mediumeve RAC1 dhe El Mundo Deportivo, tre prej lojtarëve janë në La Liga ndërsa dy të tjerë janë në Segunda – niveli i dytë i futbollit të Spanjës.

Duhet të theksohet se ky numër ka të ngjarë të rritet më tej gjatë ditës tjetër ose vetëm pasi një pjesë e vogël e klubeve kanë marrë rezultatet e testeve, të cilat janë realizuar në fillim të kësaj jave.

Edhe Real Madridi teston lojtarët kundër coronavirusit
Lexo po ashtu Edhe Real Madridi teston lojtarët kundër coronavirusit

Liga parashikoi që midis 25 dhe 30 raste pozitive të gjendeshin në dy divizionet kryesore – një shifër e parashikuar nga Bundesliga që gjen 10 teste pozitive pas rezultateve javën e kaluar.

Ka afërsisht 2,000 testime që po zhvillohen për të mbuluar të gjithë lojtarët, trajnerët dhe çdo staf stërvitor të të 20 klubeve të La Liga, me shumë rezultate të tjera që pritet të konfirmohen gjatë ditës së sotme (e premte).

Stafi dhe lojtarët e Barcelonës rezultojnë të gjithë negativ me coronavirus
Lexo po ashtu Stafi dhe lojtarët e Barcelonës rezultojnë të gjithë negativ me coronavirus

Një  deklaratë e ligës nga La Liga ka uruar homologët e tyre gjermanë për planet e tyre për t’u rikthyer në futboll këtë muaj, me autoritetet spanjolle të futbollit që shpresojnë për një rikthim të ndeshjeve të tyre deri në qershor.

Ndryshe, Barcelona dhe Real Madridi kanë testuar të gjithë futbollistët, ndërsa asnjëri klub nuk ka konfirmuar ndonjë rast. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

Nga “i pa denjë deri te GOAT”, renditen legjendat e Real Madridit dhe Barcelonës për nga ndikimi në El Clasico

La Liga
Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

Mesazhi i Ancelottit për Arda Gulerin, pas lëndimit të ri

La Liga
Situatë e pazakontë te Aston Villa: Lojtarët ankohen në fanella

Situatë e pazakontë te Aston Villa: Lojtarët ankohen në fanella

Premier League
Vedat Muriqi i shënon Barcelonës gol të bukur pas vetëm tetë minutash

Vedat Muriqi i shënon Barcelonës gol të bukur pas vetëm tetë minutash

La Liga
Grabitet shtëpia e Sergio Ramos dhe Pilar Rubio në Sevilje, katër fëmijët e tyre gjendeshin brenda

Grabitet shtëpia e Sergio Ramos dhe Pilar Rubio në Sevilje, katër fëmijët e tyre gjendeshin brenda

Ndërkombëtare
Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

Xavi ankohet për ‘gabimin fëmijëror’ në barazimin ndaj Mallorcas

La Liga
Kalo në kategori