LAJMI I FUNDIT:

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?

Përse Romelu Lukaku nuk e festoi golin e tij ndaj Frosinones?
Reklama

Romelu Lukaku zhbllokoi sfidën në pjesën e parë mes Romës dhe Frosinones por nuk festoi për shkak të frikës se mund të ketë qenë në pozicion jashtë loje.

Ai pranoi një top të mirë nga Paulo Dybala, dribloi një mbrojtës kundërshtar brenda zonës dhe e mposhti portierin kundërshtar me një goditje të fuqishme duke mos i lënë mundësi për të reaguar.


Belgu nuk festoi shumë sepse mendoi se ai ishtë në pozitë jashtë loje.

Lukaku sapo shënoi menjëherë ktheu kokën tek gjyqtari anësor dhe vetëm bëri me shenjë në drejtim të Dybalas, i cili i dhuroi atij asistimin.

Gjyqtari Matteo Marchetti më pas mori konfirmimin nga VAR-i se goli është i rregullt.

Chelsea optimist se më në fund do të fitojë para për Romelu Lukakun
Lexo po ashtu Chelsea optimist se më në fund do të fitojë para për Romelu Lukakun

Fitorja ndaj Frosinones është obligim për Giallorossët të cilët kanë fituar vetëm pesë pikë në gjashtë xhirot e para në Serie A.

Lukaku tani kap shifrën e katër golave në shtatë paraqitje në të gjitha garat deri më tash këtë sezon./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori