LAJMI I FUNDIT:

Përmbledhje dhe shpjegim për të gjitha situatat tensionuese në ndeshjen mes Espanyolit dhe Barçës (Foto/Video)

Përmbledhje dhe shpjegim për të gjitha situatat tensionuese në ndeshjen mes Espanyolit dhe Barçës (Foto/Video)

Derbi në Cornellà-El Prat ishte i qetë deri nga fundi i pjesës së dytë, më saktë deri sa rezultati u barazua nga Barcelona.

Jo për shkak se u barazua, por se Gerard Pique festimin e tij e kishte me dedikim për tifozët vendas, me të cilët normalisht si rival i përbetuar nuk ka raporte të mira.

Debatet mes lojtarëve dhe stafit të Barçës dhe Espanyolit vazhduan edhe në tunelin e stadiumit
Lexo po ashtu Debatet mes lojtarëve dhe stafit të Barçës dhe Espanyolit vazhduan edhe në tunelin e stadiumit

Nga ky moment situata u tensionua shumë, ndërsa më poshtë keni të gjithë të shpjeguara:


Gjesti i Piques pas golit:

Spanjolli barazoi rezultatin në 1-1 në minutën e 82-të dhe festoi para tifozëve vendas duke i kërkuar atyre në mënyrë ironike që te qetësohen.

E bëri këtë pasi nga fillimi i ndeshjes ai u fishkëllye dhe mori kore fyese nga vendasit. Kjo acaroi tifozët, por edhe lojtarët në fushë, të cilët kundërshtuan Piquen për gjestin.

https://www.youtube.com/watch?v=tKlyVIc66mE

Ndërhyrja e ashpër në Piquen nga Moreno:

Nga festa e Piques më i nervozuari mbeti qendër-mesfushori Espanyolit, Gerard Moreno, i cili shënoi po ashtu në këtë takim dhe në minutën e 83-të i ndërhyri ashpër Piques. Nga e gjitha kjo u krijua një situatë tensionuese mes lojtarëve dhe normalisht nuk munguan kartonët e verdhë.

Përleshja e Umtitit me Garcian:

Minuat e fundit ishin të ndarë për dyshen Samuel Umtiti dhe Sergio Garcia. Ishte ky i fundi që për një moment ndërhyri ashpër në francezin dhe u ndëshkua me karton të verdhë. Në minutën e fundit të ndeshjes Umititi rrëzoi në zonë Garcian, por nuk kishte penallti.

https://youtu.be/V4KKWLW285I?t=488

Dyshja debatuan ashpër pas ndeshjes, por ishte Pique ai që ndërhyri për t’i ndarë. Mbrojtësi i Barcelonës ishte i nervozuar se drejt tij kishte edhe ofendime raciste.

Messi vs Sanchez:

Dhe e fundit, konfrontimi mes Lionel Messit dhe Victor Sanchezit. Edhe pse dyshja janë prodhim i shkollës së Barçës, La Masia’, kjo nuk ndikoi asgjë për të mirë.

https://www.youtube.com/watch?v=HaM8KWtAMto

Messi ishte cak disa herë i lojës së ashpër të kapitenit vendas dhe në fund argjentinasi nuk duroi dhe në fund nuk mungoi kontakti verbal dhe ai fizik mes tyre. /Telegrafi/

PËRMBLEDHJE:

https://www.youtube.com/watch?v=B4S_x_rnNEc

Në trend Sport

Më shumë
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

Laporta dhe Deco insistojnë ta bindin lojtarin e padëshiruar të largohet nga Barcelona

La Liga
Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Chelsea pagoi 40 milionë euro për të, sot ai punon në një kantier ndërtimi dhe lufton me fyerjet nga tifozët

Premier League
Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Xabi Alonso e do me çdo kusht transferimin e yllit të Real Madridit këtë verë

Ndërkombëtare
Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

Real Madridi deklaron një rekord financiar që asnjë klub në histori të futbollit nuk e ka arritur

La Liga
Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

Williams te Barcelona? De Marcos paralajmëron sensacionin spanjoll

La Liga
Kalo në kategori