LAJMI I FUNDIT:

Përfundon takimi mes delegacionit ukrainas dhe atij rus, pritet raund i ri bisedimesh

Përfundon takimi mes delegacionit ukrainas dhe atij rus, pritet raund i ri bisedimesh

Bisedimet mes delegacionit ukrainas dhe atij rus kanë përfunduar për tani, të paktën kështu pretendon agjencia ruse e lajmeve Ria që ka cituar një zyrtar ukrainas, shkruan Sky News.

Reklama

Zyrtarët ukrainasë do të rikthehen në Kiev për të vazhduar konsultimet, para se të vazhdojë raundi i dytë me palën ruse, transmeton Telegrafi.

Nga zyra e presidentit ukrainas Volodymyr Zelensky më herët ishte bërë e ditur se bisedimet kanë për qëllim të arrihet një armëpushim dhe të kërkojnë largimin e forcave ruse nga territori i tyre.

Por Perëndimi mbetet skeptik sa i përket Rusisë, dhe respektimit të kërkesave që i janë bërë nga Zelensky.

Raundi tjetër i bisedimeve pritet të mbahet ditëve të ardhshme, raportojnë mediat bjelloruse – duke cituar delegacionin rus. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

AccuWeather me parashikim të detajuar për verën - çfarë moti e pret Ballkanin?

Botë
Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Biden rrëzohet gjatë një ceremonie të diplomimit të kadetëve ushtarakë në Kolorado

Amerika
Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Rusia ka humbur të paktën 60 mijë ushtarë në përpjekjet për të pushtuar Bakhmutin

Evropa
Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Shefi i Wagnerit, Prigozhin: Detyra jonë e radhës mund të jetë mbrojtja e territorit rus

Evropa
Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Zelensky mori mbështetje të fuqishme për furnizimin me aeroplanë luftarakë

Evropa
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Kalo në kategori