LAJMI I FUNDIT:

Për 14 vite nga postat e Maqedonisë janë vjedhur mbi 133 milion denarë (Video)

Për 14 vite nga postat e Maqedonisë janë vjedhur mbi 133 milion denarë (Video)

Për 14 vite, buxheti i postës së Maqedonisë është dëmtuar 133.6 milion denarë.

Reklama

“Të punësuarit vjedhur 33 milion denrë, ndërsa 100 milionët tjera janë vjedhje nga jashtë”, deklaroi drejtori i “Postat e Maqedonisë”, Ejup Rustemi për TV21, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Rustemi shpjegon se vjedhjet më të shpeshta bëhen nga punëtorët e sporteleve dhe se secili ka numër të sportelit dhe lehtë mund të vërehet se kush i ka vjedhur paratë.

Sipas informacioneve nga raporti i auditimit, mungesat e raportuara fillestare të vjedhjeve ishin 133.3 milion denarë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Pamje me dron të ikjës së grupit terrorist serb nga Manastiri i Banjskës

Lajme
Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Gashi: Në bazë të ligjeve të Kosovës, të arrestuarit për sulmin në veri mund të dënohen me burgim të përjetshëm

Lajme
Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Kurti jep detaje të arsenalit të armëve të sekuestruara: Serbia duhet të mbahet përgjegjëse për sponsorizimin e terrorizmit

Siguri
Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Avokatët zbardhin dëshmitë e serbëve të arrestuar për sulmin terrorist

Siguri
Arrestime, armatim i sekuestruar e reagime ndërkombëtare - e tëra që ndodhi përgjatë ditës së hënë

Arrestime, armatim i sekuestruar e reagime ndërkombëtare - e tëra që ndodhi përgjatë ditës së hënë

Lajme
Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Mediumi boshnjak: Millan Radoiçiq ishte plagosur gjatë sulmit terrorist në veri të Kosovës

Lajme
Kalo në kategori