LAJMI I FUNDIT:

FC Peja nënshkruan me njërin nga portierët më të mirë shqiptar të futsallit (Foto)

FC Peja nënshkruan me njërin nga portierët më të mirë shqiptar të futsallit (Foto)
Reklama

Klubi i futsallit, FC Peja, ka nënshkruar me portierin prishtinas, Fidan Gashi.

Njëri nga klubet më të mira në futsallin kosovar, FC Peja, sot është përforcuar edhe me një portier, i cili është pjesë përbërëse e kombëtares shqiptare.


FC Peja ka njoftuar sportdashësit dhe tifozët e klubit përmes një komunikate për media, se Fidan Gashi nga sot do të jetë pjesë e këtij klubi dhe do ti mbroj ngjyrat Verdhë e zi.

Gashi duke u prezantuar me fanellën e FC Peja

“Me shumë kënaqësi, ju njoftojmë që kemi arritur marrëveshje me një ndër portierët me të mirë në Kosovë dhe rajon, bëhet fjalë për gardianin e portës së Kombëtares Shqiptare në Futsal, Fidan Gashin”, thuhet në fillim të komunikatës së klubit nga Peja.

“Gashi, së fundi ishte pjesë e FC Feniksit, por më parë mbrojti ngjyrat edhe te ish- klubit FC Bambo nga Prishtina dhe të klubit Besa. Gashi është edhe pjesë e kombëtares Shqiptare që një kohe të gjatë. Gashit i urojmë mirëseardhje, dhe i urojmë shumë fat në fanellën e klubit tonë”, përmbyllet komunikate e FC Pejës. /Telegrafi/

Fidani është pjesë e rëndësishme e Shqipërisë tash e disa vite!

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori