Ilaçet natyrale janë shpeshherë opsion më i mirë sesa zgjidhjet konvencionale.

Mënyra më e mirë për t’i shmangur efektet anësore të ilaçeve natyrale është duke e gjetur kombinimin më të shëndetshëm të përbërësve që ju kryejnë punë, transmeton Telegrafi.

Nëse keni probleme me gëlbazë dhe dëshironi t’i pastroni mushkëritë, atëherë ju sjellim një recetë e cila është e sigurt për fëmijët dhe për të rriturit.

Mbani mend, receta origjinale përdor karota të freskëta sepse ato ofrojnë përfitime maksimale.

Çfarë i bën karotat të veçanta?

– Ato e forcojnë sistemin e imunitetit
– E përmirësojnë shëndetin kardiovaskular
– E ulin yndyrën në gjak
– I trajtojnë problemet e lëkurës
– Janë detoksikim i mirë
– Burim i mahnitshëm i kalciumit, i cili nevojitet për tretje të mirë

Sidoqoftë, kjo është receta magjike:

Përbërësit:

– Gjysmë kilogrami karota
– 3 deri 4 lugë gjelle mjaltë organike
– Ujë

Përgatitja:

Qëroni dhe pastroni karotat. Vendosni në një tigan me ujë dhe vendosni të nxehen. I nxehni derisa të zbuten.

Ujin e tiganit ku janë nxehë karotat e ruani anash, ndërkaq karotat i bëni pure.

Mjaltën e shtoni në ujin ku i keni gatuar karotat, dhe pastaj e shtoni në purenë e karotës.

Produktin e fituar e konsumoni para shujtave.

VËREJTJE: Para se të provoni çfarëdo ilaçi të mjekësisë alternative, fillimisht rekomandohet të konsultoheni me doktorin. /Telegrafi/