LAJMI I FUNDIT:

Pas tragjedisë, Ariana Grande takon fansat në spitalin e Manchesterit (Foto)

Pas tragjedisë, Ariana Grande takon fansat në spitalin e Manchesterit (Foto)

Ariana Grande po qëndron në qytetin britanik të Manchesterit.

Këngëtarja e njohur bëri një vizitë befasuese në spitalin ku po trajtohen disa prej vajzave të reja që u plagosën gjatë sulmit terrorist në Mançester të Anglisë.

Ajo u solli fëmijëve dhurata dhe nënshkroi disa autografe për ta. Sulmi terrorist në Mançester ndodhi në përfundim të një koncerti të Ariana Grande. 22 persona humbën jetën nga sulmi dhe 119 të tjerë u plagosën.

Jaden, një nga të plagosurat, u shfaq shumë e lumtur pas takimit me këngëtaren. “Takova mbretëreshën time sot. Të dua Ariana Grande,” tha ajo.

Prindërit e Jaden thanë se nuk e kanë parë kurrë kaq të lumtur vajzën e tyre. Ariana Grande do mbajë një koncert bamirësie në Mançester. Koncerti i titulluar “One Love” ka mbledhur disa prej emrave më të njohur të muzikës botërore. /Telegrafi/

Reklama