LAJMI I FUNDIT:

Pas takimit në Athinë, kryeministri Rama mbledh sot bashkatdhetarët në Milano

Pas takimit në Athinë, kryeministri Rama mbledh sot bashkatdhetarët në Milano

Kryeministri Edi Rama vijon ditën e sotme turin e takimeve me diasporën.

Pas takimit të zhvilluar në Athinë me shqiptarë të cilët jetojnë në Greqi, kryeministri do të zhvillojë sot një tjetër takim, atë me bashkëatdhetarët në Itali.


Takimi do të fillojë rreth orës 11:00 në pallatin e sportit në Busto Arsizio, afër qytetit e Milanos.

Ky takim do të mbahet në një moment që ende vijojnë diskutimet për marrëveshjen mes Ramës dhe kryeministres Giorgia Meloni për emigrantët, e cila është kundërshtuar fort nga opozita në të dy vendet.

Rama ka paralajmëruar edhe takime të tjerë me diasporën shqiptare në të tjera shtete./euronews/