Të paktën tre njerëz u vranë dhe tetë u plagosën të mërkurën në një shpërthim të shkaktuar nga një rrjedhje e dyshuar e gazit në zemër të kryeqytetit spanjoll, Madrid, sipas shërbimeve të urgjencës së qytetit.

Shpërthimi, i cili ndodhi në një ndërtesë në rrugën Toledo, shkaktoi dëme të përhapura, sipas pamjeve video të postuara në Twitter nga shërbimi i informacionit emergjent në bashkinë e Madridit, Emergencias Madrid, raporton cnn.

Reklama
Shpërthim i fuqishëm në Madrid të Spanjës, dëshmitarët publikojnë pamjet nga vendi i ngjarjes Shpërthim i fuqishëm në Madrid të Spanjës, dëshmitarët publikojnë pamjet nga vendi i ngjarjes

Imazhet nga vendi i ngjarjes treguan se një pjesë e murit të jashtëm ishte grisur në disa kate të ndërtesës, duke lënë dhomat të ekspozuara ndaj pamjes.

Mbeturinat mbuluan automjetet e parkuara dhe rrugën më poshtë, dhe një shenjë e rrugës prej metali të copëtuar mund të shihej në tokë.

Reklama
Reklama

Të paktën katër kate janë ndikuar nga shpërthimi dhe zjarrfikësit po evakuojnë njerëzit nga zona, tha shërbimi. /Telegrafi/