Elbasan Rashani e përmbylli një vit mjaftë të suksesshëm në Norvegji me Rosenborgin.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, ka triumfuar edhe në finalen e Kupës së Norvegjisë.

Rosenborg triumfoi lehtësisht në finale duke mposhtur 4-0 skuadrën e Kongsvinger.

Në këtë takim Rashani luajti në 20 minutat e fundit të ndeshjes.

Kujtojmë që javë më parë, Rosenborg triumfoi edhe në kampionat.

23-vjeçari në kuadër të Kupës së Norvegjisë ka shënuar një gol dhe ka bërë tre asistime.

Ndërkohë në kampionat, Elba ka shënuar tre gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime. /Telegrafi/