Marcus Rashford ka bërë thuajse driblimin më të mirë të sezonit në kampionat anglez, Ligën Premier.  

Manchester Unitedi ka fituar në shtëpi me rezultat 3-1 ndaj Brightonit në takimin e vlefshëm për javën e 12-të në Ligën Premier.

Golat në këtë takim u shënuan nga Andreas Pereira (17′), Davy Propper (19′, OG) dhe Marcus Rashford (66′) për vendasit, ndërsa Lewis Dunk (64′) për mysafirët.

Unitedi kthehet te fitorja pasi triumfuan ndaj Brightonit, Djajtë ngjiten në tabelë Unitedi kthehet te fitorja pasi triumfuan ndaj Brightonit, Djajtë ngjiten në tabelë

Përveç golit të shënuar, sulmuesi anglez Rashford ka bërë një driblim shumë të bukur.

Driblimi i anglezit ndaj lojtarit të Brightonit, Davy Propper, erdhi në minutën e 75-të të takimit.

Momenti kur Rashford dështoi të shënonte në portën e zbrazur të Brightonit Momenti kur Rashford dështoi të shënonte në portën e zbrazur të Brightonit

Ky driblim i ngjason atyre që ishin specialitet i legjendës braziliane, Ronaldinho.

Ndryshe, anglezi para disa minutash humbi një rast ideal. /Telegrafi/