LAJMI I FUNDIT:

I pari luan me të fundit: Schalke – Bayern Munich, formacionet zyrtare

I pari luan me të fundit: Schalke – Bayern Munich, formacionet zyrtare

Schalke do të jetë nikoqirë i Bayern Munich në kuadër të javës së 15-të të Bundesligë.

Reklama

Vendasit kanë vetëm një fitore nga pesë ndeshjet e fundit dhe atë në përballjen e mesjavës ndaj Mainz.

Minatorët kanë vetëm 9 pikë dhe janë në vendin e fundit në renditje.

Në anën tjetër Bayern Munich ka pesë fitore në pesë takimet e fundit.

Bavarezët janë lider me 31 pikë në krye të Bundesligës.


Schalke: Schwolow; Joshida, Kraus, Terodde, Bulter, Karaman, Drexler, Brunner, Mohr, Kral, Matriciani

Bayern Munich: Neuer; Kimmich, Pavard, Upamecano, Hernandez; Goretzka, Musiala; Gnabry, Sane, Coman; Choupo-Moting;


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori