LAJMI I FUNDIT:

Parashutisti lëshohet shumë afër sipërfaqes malore, me shpejtësi të ‘qafë-thyerjes’ (Video)

Parashutisti lëshohet shumë afër sipërfaqes malore, me shpejtësi të ‘qafë-thyerjes’ (Video)
Credit: Caters News

Shpejtësi e qafë-thyerjes është quajtur lëshimi me parashutë i Jamie Lee, nëpër malet Karpate të Rumanisë.

Reklama

Pasi  ka kaluar mbi tri orë për tu ngjitur në majën e lartë 2,400 metra, tërë hapësirën e ka kaluar për tre minuta, derisa ka rënë poshtë, transmeton Telegrafi.

Mirëpo, lëshimi i 25-vjeçarit nuk ishte aspak i zakonshëm, pasi lëvizte me shpejtësi të madhe, vetëm një metër larg faqemalit.

“Malet janë sureale, të bëjnë të ndihesh i vogël dhe askush. Nuk mund të sfidohen ndryshe, vetëm t’ju kalohet afër pa i prekur”, ka thënë Lee.

Ekspertët e aeronautikës i lëvduan shkathtësitë e tij, por i konsideruan të rrezikshme dhe me pasoja të mëdha, duke këshilluar të mos provohen nga askush tjetër. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Këta persona shikuan albumet familjare dhe rikrijuan fotot e vjetra, rezultatet janë legjendare

Fun
Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Britanikja tregon se sa para shpenzon burri i saj 'sheik' për të në një ditë

Fun
Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Në gusht fitoi në lotarinë amerikane, xhekpotin prej 1.6 miliardë dollarësh - fituesi lajmërohet tani për ta tërhequr shpërblimin

Interesante
Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Djaloshi i vogël i kërkoi princit të kurorës një Mercedes, Mohammed bin Salman ia plotëson dëshirën

Fun
Gjysmë kilogramë bukë dhe një sallam: “Kafjalli” i Vuçiqit dhe dy ministrave serbë

Gjysmë kilogramë bukë dhe një sallam: “Kafjalli” i Vuçiqit dhe dy ministrave serbë

Fun
Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Keni 5 sekonda, a mund ta gjeni kalin pa bisht?

Interesante
Kalo në kategori