Çmimet Grammy njihen për zgjedhjet frymëzuese të modës, por disa të famshëm e humbën plotësisht ndjenjën e tyre të modës të dielën ndërsa festonin natën më të madhe të muzikës.

Edicioni i 64-të i mbrëmjes së çmimeve u mbajt në Las Vegas, në MGM Grand Garden Arena.

Të pranishëm në tapetin e kuq ishin yje të shumtë, nga Olivia Rodrigo e deri te Doja Cat, të cilët të gjithë u munduan të dukeshin sa më bukur.

Lista e plotë e fituesve në "Grammy Awards 2022" Lista e plotë e fituesve në "Grammy Awards 2022"

Këta ishin vetëm disa nga yjet e listës që shkëlqyen me dukjen e tyre, por si gjithmonë, pati edhe një sërë dështimesh të modës nga ata që zgjodhën veshjet e gabuara.

Reklama

Billie Eilish dhe Justin Bieber kryesuan listën e yjeve të veshur më keq në “Grammy Awards”.

Reklama
Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion u shfaqën me të njëjtin fustan në skenën e “Grammy Awards”, siç kishin bërë dikur Whitney dhe Mariah Carey Dua Lipa dhe Megan Thee Stallion u shfaqën me të njëjtin fustan në skenën e “Grammy Awards”, siç kishin bërë dikur Whitney dhe Mariah Carey

Përveç që kishin veshur veshje në përmasa më të mëdha, zgjedhjet e tyre ishin komplet pa shije.

Në vazhdim ju sjellim disa prej yjeve të veshur më së keqi në “Grammy Awards 2022”. /Telegrafi/

Billie Eilish

Justin Bieber

H.E.R.

Tayla Parx

Elle King

Michelle Zauner

Mayer Hawthorne

Carrie Underwood

Avril Lavigne

Laura Veltz

Maria Becerra

Alisha Gaddis

Jidenna

Dillon Francis

Yola

Kari Jobe

Kylie Rae Hall

Victoria Evigan