LAJMI I FUNDIT:

Paraqitje kastastrofale nga 100 milionëshi i Chelseat në ndeshjen ndaj Anglisë

Paraqitje kastastrofale nga 100 milionëshi i Chelseat në ndeshjen ndaj Anglisë

Verdikti tashmë është nxjerrë për Mykhailo Mudryk, me tifozët që tani kanë humbur besimin tek ai pas një paraqitje të zymtë kundër Anglisë në Ëembley.

Reklama

Anglia arriti dy fitore nga dy në kualifikimet për Euro 2024 me dy gola të realizuar në përfundim ​të pjesës së parë nga Harry Kane dhe Bukayo Saka.

Por – ndërsa dyshja angleze shkëlqeu, ishte e kundërta për Mudryk që pati një paraqitje të dobët.

Cucurella nuk e pëlqen 100 milionëshin e Chelseat: Dhjetëra rastet kur spanjolli nuk pasoi te Mudryk
Lexo po ashtu Cucurella nuk e pëlqen 100 milionëshin e Chelseat: Dhjetëra rastet kur spanjolli nuk pasoi te Mudryk

Chelsea shpenzoi 100 milionë euro në janar për ta sjellë atë dhe pavarësisht disa momenteve premtuese dhe shpejtësisë së frikshme, ai ende nuk e ka gjetur rrjetën në shtatë ndeshje dhe nuk duket të jetë zgjedhja e parë nën Graham Potter.

Dhe ai nuk dukej më mirë me fanellën e Ukrainës. Duke luajtur në të majtë, ish-lojtari i Shakhtar Donetsk u mbajt nën kontroll nga Kyle Walker.

Ai pati 30 prekje, por arriti vetëm një goditje të suksesshme dhe humbi topin 12 herë.

Vetëm ditët e para te Chelsea – Mudryk shkakton skandal në rrjetet sociale
Lexo po ashtu Vetëm ditët e para te Chelsea – Mudryk shkakton skandal në rrjetet sociale

Mudryk u zëvendësua menjëherë pas nisjes së pjesë së dytë dhe fansat e qortuan në internet për një paraqitje të dobët.

Njëri tha: “Nuk po bëj as shaka kur them që Anthony Elanga ka më shumë për të ofruar sesa Mudryk”.

Një tjetër u shpreh: “Mykhailo Mudryk vlen 100 milionë dhe Starboy Bukayo Saka vlen 100 miliardë”.

Paraqitja katastrofale e Mudryk në statistika ndaj Fulhamit për 45 minuta
Lexo po ashtu Paraqitja katastrofale e Mudryk në statistika ndaj Fulhamit për 45 minuta

I treti shtoi: “Mudryk është me të vërtetë i shpejtë. Ashtu si Aaron Lennon. Dhe ai po luan gjithashtu futboll si Aaron Lennon”.

Ndërsa një tjetër komentoi: “Mudryk nuk duket i mirë në futboll”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Man Utd do të përfshijë Maguire në ofertën e re për Mount

Premier League
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kalo në kategori