LAJMI I FUNDIT:

Parandalohet një rast i kontrabandës në Vinarc të Mitrovicës, sekuestrohen mbi 1.600 litra tretës

Parandalohet një rast i kontrabandës në Vinarc të Mitrovicës, sekuestrohen mbi 1.600 litra tretës

Policia e Kosovës njofton në bashkëpunim me Doganën e Kosovës kanë parandaluar një rast të kontrabandës, ku janë sekuestruar mbi 1 mijë e 600 litra tretës.

Reklama

Sipas njoftimit, pas pranimit të informacioneve inteligjente se nga Serbia është futur mall i kontrabanduar në veri, policia ka angazhuar njësi përkatëse dhe dje në fshatin Vinarc të Mitrovicës ka lokalizuar automjetin transportues me të cilin dyshohej se po bartej malli i kontrabanduar.

“Drejtuesi i automjetit gjatë tentimit të shmangies nga policia ka dalë nga rruga dhe ka braktisur automjetin. Gjatë kontrollit të automjetit është gjendur tretës i llojeve të ndryshme me peshë të përgjithshme prej:  1648 (njëmijë e gjashtëqind e dyzet e tetë) litra”, thuhet në komunikatën për media.

Automjeti së bashku me mallrat ilegale janë sekuestruar nga Policia në Mitrovicë dhe pastaj i është dorëzuar Doganës së Kosovës.

“Rasti është duke u trajtuar nga zyrtarë të Doganës së Kosovës”, thuhet tutje në komunikatë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Pamje ku shihet Radoiçiqi në Prokurorinë e Lartë në Beograd

Pamje ku shihet Radoiçiqi në Prokurorinë e Lartë në Beograd

Lajme
Avokati serb thotë se do të ngre kallëzim penal ndaj grupit të Radoiçiqit për terrorizëm dhe vrasje në Kosovë

Avokati serb thotë se do të ngre kallëzim penal ndaj grupit të Radoiçiqit për terrorizëm dhe vrasje në Kosovë

Lajme
Vuçiq në mbrojtje të grupit terrorist të Radoiçiqit: Serbët donin të mbroheshin

Vuçiq në mbrojtje të grupit terrorist të Radoiçiqit: Serbët donin të mbroheshin

Lajme
Prokuroria përpiqet ta shfajësojë pushtetin në Serbi, thotë se Radoiçiq u furnizua me armë nga Bosnja e Hercegovina

Prokuroria përpiqet ta shfajësojë pushtetin në Serbi, thotë se Radoiçiq u furnizua me armë nga Bosnja e Hercegovina

Lajme
Shtetasit gjerman në pikën e kalimit kufitar në Merdar i gjenden 24 revole, tre të arrestuar

Shtetasit gjerman në pikën e kalimit kufitar në Merdar i gjenden 24 revole, tre të arrestuar

Siguri
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Kalo në kategori