LAJMI I FUNDIT:

Para katër vjetëve u transferua te Manchester City, sot stërvitet me klubin e ligës së katërt angleze

Para katër vjetëve u transferua te Manchester City, sot stërvitet me klubin e ligës së katërt angleze

A ju kujtohet Wilfried Bony, sulmuesi që kaloi katër vjet më parë nga Swansea në Manchester City?

Sot, ai është 30-vjeçar dhe ka mbetur pa klub gjersa stërvit me klubin e ligës së katër angleze, Newportit.


“Është mirë të kesh një lojtar si ky në ekip. Ai punon shumë në stërvitje, ai është një profesionist i vërtetë”, tha trajneri i Bonyt, Mike Flynn.

Bony kaloi vetëm një sezon e gjysmë në City, ku kishte detyruar Edin Dzekon të largohej dhe më pas të transferohet te Roma.

Ai luajti 46 ndeshje dhe shënoi 11 gola gjersa realizoi vetëm dy gola në huazimin te Stoke dhe më pas u kthye në Swansea për 13 milionë euro.

Klubi uellsian vendosi ta huazojë atë në Al Arabia dhe më pas ia ka ndërprerë kontratën gjatë këtij afati kalimtar të verës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

Shkëlqeu ndaj Man Cityt dhe në klub ende e duan, por veterani i Real Madridit ia ka kumtuar Perezit largimin për në fund të sezonit

La Liga
Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

Ndërkombëtare
“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

“Vetëm një skuadër në Evropë është më e mirë se Bayern Munich” – legjenda e bavarezëve flet për Tuchel dhe ecurinë e klubit

Liga e Kampionëve
Nacho do të largohet nga Real Madridi – pesë kandidatët për kapitenin e ardhshëm te Los Blancos

Nacho do të largohet nga Real Madridi – pesë kandidatët për kapitenin e ardhshëm te Los Blancos

La Liga
Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në futboll

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në futboll

Ndërkombëtare
Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Përfaqësueset
Kalo në kategori