LAJMI I FUNDIT:

Papa Françesku do t’i nënshtrohet një operacioni

Papa Françesku do t’i nënshtrohet një operacioni

Papa Françesku do t’i nënshtrohet një operacioni në bark të mërkurën pasdite në spitalin Gemelli të Romës.

Reklama

Ai pritet të qëndrojë në spital për “disa ditë” për t’u shëruar nga operacioni i hernies, tha Vatikani, transmeton Telegrafi.

Zëdhënësi i Vatikanit Matteo Bruni tha se hernia po shkakton simptoma të përsëritura, të dhimbshme dhe përkeqësuese.

Papa Françesku 86-vjeçar, është përballur me një sërë problemesh shëndetësore viteve të fundit dhe përdor një bastun dhe një karrige me rrota për shkak të një sëmundjeje të vazhdueshme të gjurit.

Në një deklaratë, Vatikani tha se ekipi mjekësor i Papës kishte vendosur ditëve të fundit se operacioni ishte i nevojshëm.

“Në orët e para të pasdites ai do t’i nënshtrohet një laparotomie dhe një operacioni të murit të barkut… nën anestezi të përgjithshme”, tha Bruni.

“Qëndrimi në objektin shëndetësor do të zgjasë disa ditë për të mundësuar ecurinë normale pas operacionit dhe shërim të plotë funksional”, shtoi ai. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Evropa
Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Evropa
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Pjesëtarët e grupit mercenar rus Wagner janë rikthyer në shtëpi nga fushëbeteja për të vrarë sërish

Evropa
Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Nga stuhia e fortë nuk arritën të zbresin në Beograd, piloti urdhërohet të niset për në Prishtinë – pasagjerët serbë nuk e lejuan

Serbia
Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Ukrainasit godasin ndërtesën e FSB-së në Kursk, droni u përplas në qendër të qytetit në perëndim të Rusisë

Evropa
Kalo në kategori