LAJMI I FUNDIT:

Pamje nga protesta e Njësitit Special Intervenues

Pamje nga protesta e Njësitit Special Intervenues

Njësiti Special Intervenues (NJSI) dhe Sindikata e Policisë së Kosovës sot kanë protestuar para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës në lidhje me pakënaqësitë e tyre.

Protestuesit para ndërtesës së Qeverisë parashtruan 14 kërkesa në lidhje me kushtet e punës dhe mirëqenien e tyre.


Kryetari i Sindikatës së Policisë së Kosovës, Imer Zeqiri tha se kërkesat e tyre janë legjitime dhe kërkojnë nga Qeveria zgjidhje sa më të shpejtë.

Protesta e Njësitit Special Intervenues - këto janë 14 kërkesat e Policisë së Kosovës
Lexo po ashtu Protesta e Njësitit Special Intervenues - këto janë 14 kërkesat e Policisë së Kosovës

Më poshtë Telegrafi do të ju sjellë pamje dhe fotografi nga protesta e sotme e Njësitit Special Intervenues (NJSI) dhe Sindikatës së Policisë së Kosovës. /Telegrafi/

.

Në trend Lajme

Më shumë
Qeveria e vlerëson të vonuar heqjen e masave ndëshkuese ndaj Kosovës

Qeveria e vlerëson të vonuar heqjen e masave ndëshkuese ndaj Kosovës

Lajme
Kurti “godet” sistemin e drejtësisë: Aktakuzat e ngritura për gjykim në mungesë për krimet e luftës, numërohen në gishta

Kurti “godet” sistemin e drejtësisë: Aktakuzat e ngritura për gjykim në mungesë për krimet e luftës, numërohen në gishta

Drejtësi

"Avokati Mëngjesi në gjendje të rëndë", mjeku: Ka dëmtim të trurit, vendimtare 72 orët pasuese

Lajme
Ahmeti: Cilido qoftë variant do të ishte i pranueshëm, veç Albin Kurti të mos jetë kryeministër

Ahmeti: Cilido qoftë variant do të ishte i pranueshëm, veç Albin Kurti të mos jetë kryeministër

Politikë
Efekti

Efekti "TikTok", mbi 15 nxënëse të dy shkollave në Fushë-Kosovë dyshohet se i kanë gërvishtur duart e tyre

Arsim
Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Ndryshimet në skemën sociale, familjet në nevojë që kanë fëmijë mbi pesë vjeç mund të aplikojnë sërish për ndihmë financiare

Lajme
Kalo në kategori